Selçuk Üniversitesi

NEWS, CULTURE, SPORTS

'Glokomda erken tanı görme kaybını engeller'

Selcuk University 09:27

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Banu Bozkurt, ‘Göz Tansiyonu’ olarak da bilinen ‘Glokom’ hastalığında erken tanının büyük önem taşıdığını belirterek, “Glokom her yaşta görülmekle beraber özellikle 40 yaş sonrası ve ailesinde glokom hikâyesi olanlarda daha fazladır. Erken tanı görme kaybını engeller.” dedi.

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:55

Selçuk Üniversitesinden savunma sanayiine önemli katkı

Selcuk University 14:35

Selçuk Üniversitesi ile Mevlana Kalkınma Ajansı arasında iş birliği protokolü imzalandı. Huğlu Meslek Yüksekokulu tarafından hazırlanan ve iş birliğinin temelini oluşturan Savunma Sanayii Kalite Kontrol Elemanı Mesleki Eğitim Projesi ile savunma sanayiinde ihtiyaç duyulan nitelikli elemanların yetiştirilmesi ve ekonomiye katkı sunulması amaçlanıyor.

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:45

Selçuk Üniversitesinde hibrit eğitim başladı

Selcuk University 11:40

Selçuk Üniversitesinde hibrit eğitim modeline geçen ilk birim Tıp Fakültesi oldu. Titizlikle hazırlanan sınıflar yeniden öğrencilere açıldı. Sistem, gönüllülük esasına dayalı. Bu nedenle yoklama yapılmıyor. Yüz yüze eğitim imkânı sunulduğu gibi dileyenler dersleri online olarak da takip edebiliyor.

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:12

Prof. Dr. Aksoy: Üreten bir üniversite hedefliyoruz

Selcuk University 10:41

Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesinin 2020 – 2021 Bahar Dönemi Akademik Kurul Toplantısı, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi. Selçuk Üniversitesini daha iyi yerlere taşımak için gayret ettiklerini vurgulayan Prof. Dr. Aksoy, “Biz, gelecek tasavvur ediyoruz ve geleceğin kurgulanması noktasında eğitime büyük önem veriyoruz. Tüketen değil, üreten bir üniversite hedefliyoruz.” dedi.

FAST ACCESS

PROMOTION