Selçuk Üniversitesi

NEWS, CULTURE, SPORTS

Selçuk Tıp’ta sağlık çalışanlarına ‘CoronaVac’ aşısı uygulanıyor

Selcuk University 11:14

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde sağlık çalışanlarına, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında kullanılan inaktive SARS-CoV-2- CoronaVac aşısının ilk dozu yapılmaya devam ediyor. Bu çerçevede, bir haftalık süre içerisinde 2 bin 180 sağlık çalışanı aşı oldu.

Selçuk Üniversitesi Hayvan Hastanesinde koruma altına alındılar

Selcuk University 10:02

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi, Alaeddin Keykubat Yerleşkesinde güvenlik ekiplerince bulunan 6 yavru köpeği muayenelerini gerçekleştirerek koruma altına aldı.

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:02

Türkiye'nin en büyük Hayvan Hastanesi Selçuk Üniversitesinde

Selcuk University 11:00

1982 yılından itibaren klinik hizmeti vermeye başlayan Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Küçük Hayvan Hastanesi, yapılan yatırımlarla Türkiye’nin en büyük hayvan hastanesi hâline geldi. 11 bin metrekarelik kapalı alana sahip olan yeni binada günlük 500, yıllık ise 20 bin hastanın tedavi edilmesi planlanıyor.

Kaplıca suları, ‘turfanda meyve’ için kullanılacak

Selcuk University 13:15

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Ilgın Belediyesi arasında tarımsal faaliyetlerin geliştirilmesine yönelik iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında gerçekleştirilecek proje ile Konya’nın Ilgın ilçesinde yer alan termal su kaynağından yararlanılarak serada turfanda kayısı, kiraz, şeftali, erik gibi meyve türlerinin yetiştiriciliğinin yapılması amaçlanıyor. SÜ Ziraat Fakültesi öğretim elemanlarınca geliştirilen teknik, ‘dünyada kışı soğuk ve sıcak su kaynağı olan bölgeler içerisinde ilk kez’ uygulanacak.

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 11:15

Basında Üniversitemiz

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:25

FAST ACCESS

PROMOTION

EVENTS