Selçuk Üniversitesi

SÜ Sağlık Bilimleri Fakültesinden örnek proje

Selcuk University 10:20

Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri, örnek bir projeye imza attı. Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi servisinde tedavi gören çocukların moral ve motivasyonunu artırmak, iyileşme süreçlerini hızlandırmak amacıyla oyuncaklar hediye edildi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:10

Details

Selçuk Üniversitesi, TEKNOFEST Azerbaycan'da

Selcuk University 16:45

Bakü'de 26-29 Mayıs'ta gerçekleştirilecek Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali “TEKNOFEST Azerbaycan” başladı. Bin takım olmak üzere 5 bin yarışmacının başvurduğu, 250'den fazlasının finale kaldığı festivalin ilgi odaklarından biri de Selçuk Üniversitesi standıydı. Misafirlere, Üniversite ve Konya hakkında bilgiler verildi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:40

Details

Görme engelliler için sesli kütüphane çalışması

Selcuk University 09:05

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık Bölümü 3. sınıf öğrencileri, Gönüllülük Çalışmaları Dersi kapsamında görme engelli bireyler için iç mimarlık, tasarım, mimarlık ve sanat alanlarında 13 kitabı seslendirdi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:40

Details

Hayvanlarda antibiyotik direncine karşı alternatif ürün geliştirilecek

Selcuk University 14:19

Selçuk Üniversitesi, yürütücülüğünü üstlendiği projeyle hayvanlarda görülen “Escherichia coli” bakterisi tedavisinde kullanılan antibiyotiklere karşı direncin artmasına bağlı olarak alternatif bir ürün geliştirecek

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:10

Details

20. Kısa-ca Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali başladı

Selcuk University 16:10

Selçuk Üniversitesi (SÜ) İletişim Fakültesi tarafından bu yıl 20’ncisi düzenlenen “Uluslararası Kısa-ca Öğrenci Filmleri Festivali” başladı. Sinema ve televizyon dünyasının önde gelen isimleri, Yeşilçam emektarları ve kısa film yapımcılarını öğrencilerle buluşturacak olan festival, 26 Mayıs’ta sona erecek.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:55

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:12

Details

Selçuk Üniversitesi birinci oldu

Selcuk University 11:30

Selçuk Üniversitesi, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından ilk kez düzenlenen Üniversitelerarası Sportif Dron Yarışması’nda birinci oldu.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:20

Details

‘Usta’ oyunu Selçuk Üniversitesinde sahnelendi

Selcuk University 18:33

Sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez’in yazıp yönettiği 2. Abdülhamid Han’ın hayatını konu alan “Usta” isimli tiyatro oyunu, Selçuk Üniversitesinde sahnelendi.

Details

Orman oluşturmak için bir araya geldiler

Selcuk University 14:59

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi akademik ve idari personeli, hatıra ormanı oluşturmak amacıyla 111 fidanı toprakla buluşturdu. SÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emine Arslan, Fakülte bünyesindeki akademik ve idari personelin hatıra ormanı oluşturma hayaliyle etkinlikte bir araya geldiğini bildirdi.

Details

SÜ'de Avrupa Tanıtım Fuarı düzenlendi

Selcuk University 14:00

Selçuk Üniversitesi Erasmus+ Kurum Koordinatörlüğü ile Konya Sanayi Odası Avrupa Birliği Bilgi Merkezi iş birliğinde “Umudumuz Hep Genç” temasıyla Avrupa Tanıtım Fuarı düzenlendi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:31

Details

Armağan Çağlayan, Selçuk Üniversitesindeydi

Selcuk University 17:50

Televizyon Prodüktörü ve YouTube Programcısı Armağan Çağlayan, Selçuk Üniversitesinde öğrencilerle buluştu. Öğrencilerin söyleşiye ilgisi oldukça fazlaydı.

Details

Bağımlılıkla mücadele için ‘Harekete Geç Gençlik Festivali’ başladı

Selcuk University 16:04

Selçuk Üniversitesi ve Selçuklu Gençlik Meclisi iş birliğinde “Bağımlılıkla Mücadele ve Gençlik” temasıyla düzenlenen Selçuk Üniversitesi Bağımlılıkla Mücadele için Harekete Geç Gençlik Festivali başladı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:05

Details

Konya’da Maraton heyecanı

Selcuk University 16:00

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, “Hareketin Merkezinde Ol” sloganıyla ilk kez gerçekleştirilen Uluslararası Konya Yarı Maratonu’nun ödül törenine katıldı.

Details

'Şehir ve Medeniyet Çalıştayı' düzenlendi

Selcuk University 11:50

Selçuk Üniversitesi, Karatay Belediyesi ve Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneği tarafından “Şehir ve Medeniyet Çalıştayı” düzenlendi. Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’un da katıldığı çalıştayda kültür dünyasının kazanımlarını artırmak için yapılması gerekenler anlatıldı.

Details

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri Gelişim Sınavı'na girdi

Selcuk University 15:40

Selçuk Üniversitesinde tıp eğitimi için oldukça önemli olan Gelişim Sınavı yapıldı. Geleceğin hekimleri, gönüllü olarak girdikleri sınav sayesinde eğitim durumlarını görme ve değerlendirme imkanına sahip oluyor. Türkiye’de ilk kez bilgisayar ortamında yapılan bu sınav ile Selçuk Tıp öğrencileri, eksiksiz bir şekilde mezun oluyor; meslektaşlarına göre çalışma hayatına bir adım önde başlıyor.

Details

SÜ öğrencileri, 'Uluslararası Tıp Öğrenci Kongresi' düzenledi

Selcuk University 14:30

Selçuk Üniversitesi Avicenna Bilim Topluluğu tarafından düzenlenen 5.Ulusal 2.Uluslararası Tıp Öğrenci Kongresi başladı. Konusu, “Acil ve Tıp Afet Yönetimi” olarak belirlenen kongrenin açılışına, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy da katıldı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:19

Details

Hemşirelik Haftası, Selçuk Üniversitesinde etkinliklerle kutlanıyor

Selcuk University 14:57

Selçuk Üniversitesi Hemşirelik Fakültesinde 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası, çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Etkinlikler kapsamında akıl oyunları, müzik, spor ve bilimsel etkinlikler düzenlenecek.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:30

Details

8’inci Dilek Sabancı Tiyatro Festivali başladı

Selcuk University 10:45

Selçuk Üniversitesi ve Sabancı Vakfı tarafından düzenlenen 8’inci Dilek Sabancı Tiyatro Festivali, “Selçuk’ta Bahar Şenlikleri” kapsamında başladı.

Details

SÜ'de "Türkmeneli'den Anadolu'ya" programı düzenlendi

Selcuk University 10:30

Selçuk Üniversitesinde “Bahar Şenlikleri” kapsamında düzenlenen “Türkmeneli’den Anadolu’ya” adlı program, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’un katılımıyla gerçekleşti. Programda Irak Türkmen Cephesi Kerkük Milletvekili Erşat Salihi konuşma yaparken TRT Ses Sanatçısı Ahmet Tuzlu da konser verdi.

Details

SÜ Eczacılık Fakültesi öğrencileri beyaz önlüklerini giydi

Selcuk University 10:00

Selçuk Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde “Beyaz Önlük Giyme Töreni” düzenlendi. Üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerine önlüklerini, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy ve öğretim üyeleri giydirdi. Geleceğin eczacıları, mesleklerine ilk adımlarını atmanın heyecanı ve gururunu aileleriyle birlikte yaşadı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:37

Details

Selçuk Üniversitesinden Hz. Mevlana Hoşgörü Yürüyüşü

Selcuk University 14:38

Selçuk Üniversitesi tarafından Selçuk’ta Bahar Şenlikleri kapsamında Hz. Mevlana’nın Konya’yı teşriflerinin 794’üncü yılı anısına “Hz. Mevlana Hoşgörü Yürüyüşü” gerçekleştirildi.

Details

Merve Mercan'ın ismi Selçuk Üniversitesindeki parkta yaşatılacak

Selcuk University 11:22

Selçuk Üniversitesinde (SÜ) Selçuklu Belediyesinin destekleriyle Alaeddin Keykubat Yerleşkesi’nde yapımı tamamlanan Merve Mercan Parkı’nın resmi açılışı gerçekleştirildi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:30

Details

Selçuk Üniversitesinde 'Bahar Şenlikleri' başladı

Selcuk University 17:00

Selçuk Üniversitesi, 47’nci yılını bahar şenlikleri ile kutluyor. Selçuklu Belediyesi ile birlikte düzenlenen organizasyonda; bilimden sinemaya, müzikten spora 200 etkinlik gerçekleştirilecek. Etkinlikler, 29 Mayıs’ta sona erecek.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:29

Details

Selçuk Üniversitesi, Türkiye’de eğitim kalitesiyle ilk 4’te

Selcuk University 09:30

Selçuk Üniversitesi, dünyanın önde gelen yükseköğretim derecelendirme kuruluşlarından Times Higher Education’ın (THE) yaptığı araştırmaya göre “Kaliteli Eğitim” başlığında dünyada 100+ bandında yer aldı. “Eğitim Kalitesi” alanında Türkiye’den değerlendirmeye alınan 50 üniversite arasında ise ilk 4’te bulunuyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:40

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:00

Details

SÜ'de "Dijital Bağımlılık ve Mankurtlaşma" semineri düzenlendi

Selcuk University 14:17

Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi tarafından "Dijital Bağımlılık ve Mankurtlaşma" konulu seminer düzenlendi. Seminerde dijital bağımlılığın yol açabileceği riskler ve dijital bağımlılıkla baş etme yolları anlatıldı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:35

Details

SÜ Ziraat Fakültesi çiftliğinde drone ile ilaçlama yapıldı

Selcuk University 09:11

Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Sarıcalar Uygulama ve Araştırma Çiftliğinde drone ile ilaçlama yapıldı. Öğrenciler, teknolojinin tarımsal mücadeleye getirdiği kolaylığı yerinde gördü.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:30

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:35

Details

Balonlar, primer immün yetmezliğine dikkat çekmek için gökyüzünde

Selcuk University 16:12

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi hekimleri, sağlık çalışanları ve hasta yakınları, “kalıtsal bağışıklık sistemi yetersizliği” olarak nitelenen primer immün yetmezliğine dikkat çekmek amacıyla renkli balonları gökyüzüne bıraktı.

Details

SÜ’de iş sağlığı ve güvenliği için sanal laboratuvar geliştirildi

Selcuk University 16:00

Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Selahattin Alan’ın danışmanlığında iş sağlığı ve güvenliği eğitimi için sanal laboratuvar uygulaması geliştirildi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:37

Details

Selçuk Üniversitesinde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı

Selcuk University 09:30

Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Nasreddin Hoca Uygulama Anaokulu öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutladı.

Details

SÜ Cihanbeyli MYO'da iş birliği protokolü imzalandı

Selcuk University 13:45

Selçuk Üniversitesi Cihanbeyli Meslek Yüksekokulu ile Cihanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokol ile eğitime dayalı niteliklerin artırılması, öğrencilerin kariyer hedefleri doğrultusunda mesleki eğitimler verilmesi amaçlanıyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:20

Details

Bilim ve ekonomi için önemli iş birliği

Selcuk University 09:20

Selçuk Üniversitesi ile Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi arasında Türk Merkez Laboratuvarlar Ağı (TCL-Network) protokolü imzalandı. Protokol, akademisyenlere bilimsel çalışmalarda, özel sektöre de üretimde büyük kolaylık sağlayacak.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:19

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:45

Details

Rektör Aksoy’dan, ‘ödül sahibi’ genç iletişimcilere teşekkür

Selcuk University 14:02

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Aydın Doğan Vakfı ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti iş birliğiyle düzenlenen 32. Genç İletişimciler Yarışması’nda 8 derece elde eden İletişim Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:26

Details

SÜ İslami İlimlerde "Mavi Kapak" kampanyası başlatıldı

Selcuk University 11:39

Selçuk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi öğrencileri, “Mavi Kapak” kampanyası başlattı. Toplanan kapaklardan elde edilecek gelir ile ortopedik engelliler için tekerlekli sandalye alınabilecek.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:17

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:13

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:42

Details

Selçuk İletişim öğrencilerine, Genç İletişimciler Yarışması’nda 8 ödül

Selcuk University 15:09

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, Aydın Doğan Vakfı ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti iş birliğiyle düzenlenen 32. Genç İletişimciler Yarışması’nda 8 ödülün sahibi oldu.

Details

Rektör Aksoy, ‘İslami Dayanışma Oyunları’ hazırlık toplantısına katıldı

Selcuk University 08:43

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun teşrifleriyle düzenlenen Konya 2021, 5. İslami Dayanışma Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu Toplantısı'na katıldı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:32

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:31

Details

Türkiye'ye örnek olacak bir proje hayata geçiyor

Selcuk University 10:00

Selçuk Üniversitesi, Selçuklu Belediyesi ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imam hatip okullarının fiziki ortamlarının iyileştirilmesi, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılması ve eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:35

Details

SÜ Doğanhisar MYO'dan örnek adım

Selcuk University 11:31

Selçuk Üniversitesi Doğanhisar Meslek Yüksekokulu, on bir ayın sultanı ramazan ayının manevi iklimini yaşatmak, gönüllere de oruç tutturmak için örnek bir uygulamaya öncülük etti. Lokmasını, elindeki nimeti paylaşmak isteyenlerin desteğiyle öğrenime devam eden bütün öğrencilere 200 TL’lik alışveriş kartı verildi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:39

Details

Selçuk Üniversitesinde bin 500 fidan toprakla buluşturuldu

Selcuk University 09:35

İklim değişikliğinin gündemden düşmediği bir dönemde Selçuk Üniversitesinde, hem bugünümüz hem de geleceğimiz için önemli bir etkinlik düzenlendi. Merhum yazar ve şair Abdurrahim Karakoç adına oluşturulan hatıra ormanında bin 500 fidan, toprakla buluşturuldu.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:27

Details

Selçuk Üniversitesinde ‘Geleneksel Otizm Farkındalık Etkinliği’

Selcuk University 09:30

Selçuk Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Programı tarafından “Dünya Otizm Farkındalık Günü” dolayısıyla düzenlenen Geleneksel 6. Otizm Farkındalık Etkinliği kapsamında yürüyüş, dans, müzik, gösteri ve tişört boyama etkinliği gerçekleştirildi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:54

Details

SÜ öğrencilerinden ağız ve diş sağlığına yönelik etkinlik

Selcuk University 08:17

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunda bir grup öğrenci ile SÜ Diş Hekimliği Fakültesinden bir öğrenci, ağız ve diş sağlığına dikkat çekmek amacıyla Sarayönü ilçesi Bahçesaray İlkokulunda öğrencilerle bir araya geldi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:15

Details

TDK Başkanı Prof. Dr. Gülsevin, Selçuk Üniversitesindeydi

Selcuk University 11:34

Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Gürer Gülsevin, Selçuk Üniversitesinde öğrencilerle bir araya geldi. Gülsevin, Türkçenin dünya dilleri arasındaki yerini anlattı; Türk kültürü ve Türkçeye dair önemli mesajlar verdi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:17

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:08

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:33

Details

Şehir mobilyaları tasarımında Selçuk Üniversitesi damgası

Selcuk University 09:07

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Sürdürülebilir Şehir Mobilyaları Hackathonu’na Selçuk Üniversitesi öğrencileri damgasını vurdu. Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencilerinin hazırladığı “Devinim” isimli tasarım birinci, “Yerebatan” adlı tasarım da üçüncü oldu.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:43

Details

Selçuk Üniversitesi, Tuz Gölü’nde 5 bitki türünü araştıracak

Selcuk University 14:22

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Fen Fakültesi Zooloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökhan Zengin, “Türkiye Florasından Toplanan Beş ‘Salsola’ Türü Üzerine Kapsamlı Biyolojik ve Kimyasal Araştırmalar” adlı projesine ilişkin, Tuz Gölü’nde 5 tuzcul bitkinin araştırılacağını belirterek “Projemizin ana kurgusu; ülke ekonomisi ve milli ilaç geliştirilmesine yönelik katkı sağlamaktır.” dedi.

Details

Selçuk Üniversitesi 3 ödül kazandı

Selcuk University 09:51

Selçuk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencileri, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Sürdürülebilir Şehir Mobilyaları Hackathonu’nda 3 mansiyon ödülü kazandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:36

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:13

Details

Prof. Dr. Aksoy: Bilimsel araştırmalar, toplumun ilerlemesi için çok önemli

Selcuk University 13:27

Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinin 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi Akademik Kurul Toplantısı, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:23

Details

Selçuk Üniversitesinde Nevruz Bayramı kutlandı

Selcuk University 18:25

Selçuk Üniversitesinde SÜ Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığınca düzenlenen programla Nevruz Bayramı kutlandı. Türk dünyasından yerel müzik ve kültürel dans etkinliklerinin sunulduğu programda protokol üyeleri, nevruz geleneği olan nevruz ateşi üzerinden atladı, örste demir dövdü ve yumurta tokuşturdu.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:30

Details

SÜ’de medya kurumu yöneticileri, iletişim fakültesi öğrencileriyle buluştu

Selcuk University 11:20

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Konya Bölge Müdürü Tuncay Karabulut, Anadolu Ajansı Konya Bölge Müdürü Rıfat Yerlikaya ve Basın İlan Kurumu Konya Şube Müdürü Ali Aktaş, “Medya Kurumları İletişim Fakültesi Öğrencileri ile Buluşuyor” adlı konferansta, Selçuk Üniversitesi (SÜ) İletişim Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:33

Details

SÜ'deki uluslararası sempozyumda 125 bildiri sunulacak

Selcuk University 16:38

Selçuk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi, Uluslararası Mahiyet ve Hakikat Bağlamında Vahiy Olgusu Sempozyumu’na ev sahipliği yapıyor. Amerika, Malezya, Güney Afrika, Mısır, Özbekistan, Kırgızistan ve Cezayir gibi ülkelerden birçok bilim insanının katılımıyla gerçekleştirilen ve 2 gün sürecek sempozyumda 125 bildiri sunulacak.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:25

Details

Selçuk Üniversitesinde Öğrenci – Mezun Buluşması

Selcuk University 10:10

Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2006 dönemi mezunları İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Dr. Mehmet Mut ve Tatvan Kaymakamı Tekin Erdemir, Kariyer Günleri kapsamında Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü ile Selçuk Üniversitesi Öğrenci Konseyince düzenlenen “Öğrenci-Mezun Buluşması”nda öğrencilerle bir araya geldi.

Details

Selçuk Üniversitesinde sosyal bilimler alanında eğitim verildi

Selcuk University 09:46

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Proje Geliştirme ve Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Konya Teknokent, Selçuk Üniversitesinde Ar-Ge çalışmalarının desteklenmesi amacıyla “Sosyal Bilimlerde Proje Hazırlama ve Yürütme Eğitimi” düzenledi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:20

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:27

Details

SÜ'de Tıp Bayramı Töreni Düzenlendi

Selcuk University 15:59

Selçuk Üniversitesinde 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi. Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’un da katıldığı törende, yürüttüğü bilimsel çalışmalarla en yüksek puanı alan ve projeleriyle ödül kazanan akademisyenlere plaket verildi; 2021 yılında profesör ve doçent unvanı alan öğretim üyelerine cübbeleri giydirildi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:35

Details

Rektör Aksoy, Rusya ve Ukrayna krizini değerlendirdi

Selcuk University 12:50

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesince düzenlenen Cuma Programları’nın bu haftaki konuğu oldu.

Details

Konya’da glokom farkındalığı için pankart açtılar

Selcuk University 12:49

Konya’da göz hekimleri, asistanlar, hemşire/teknisyen ve ilaç mümessilleri, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı öncülüğünde Glokom Haftası kapsamında, glokoma (göz tansiyonu) dikkat çekmek amacıyla Mevlana Meydanı’nda buluştu.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:10

Details

"Selçuk Üniversitesinde öğrenci olmak ayrıcalıktır"

Selcuk University 08:38

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesindeki öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerin sorularını cevaplayan Prof. Dr. Aksoy, “Selçuk Üniversitesinde öğrenci olmak ayrıcalıktır.” dedi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:15

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:20

Details

SÜ'de özel öğrenciler için tiyatro oyunu düzenlendi

Selcuk University 11:13

Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı tarafından özel öğrenciler için tiyatro oyunu sahnelendi. “Fırfır ile Gırgır” adlı oyunda çocuklar, hijyenin önemini eğlenerek öğrenme imkanı buldu.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:10

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:17

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:51

Details

Selçuk Üniversitesi, Konya Enerji Zirvesi ve Fuarı’nda projelerini tanıttı

Selcuk University 09:00

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Alternatif Enerji Kaynakları Topluluğu, SÜ Rektörlüğü ile Teknoloji Fakültesinin destekleriyle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayesinde düzenlenen Konya Enerji Zirvesi ve Fuarı’na katıldı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:57

Details

Selçuk Tıp'tan engelli öğrencilere büyük kolaylık

Selcuk University 16:08

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından engelli öğrencilerin muayene, tetkik ve tahlil işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla önemli bir proje hazırlandı. Proje, meslek hayatına hazırlanan hekim adaylarına da pozitif kazanımlar sunuyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:01

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:12

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:23

Details

Konya’da, Selçuklu medeniyetine yönelik çalıştay düzenlendi

Selcuk University 20:22

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Cumhurbaşkanlığı himayesinde Selçuklu Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen “Türklerin Mirası Projesi / Selçuklu Medeniyeti Tarih ve Kültür Müzesi Müşterek Fikirler Çalıştayı”na katıldı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:37

Details

Rektör Aksoy, öğrenci temsilcileriyle buluştu

Selcuk University 10:25

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy; fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulu ve konservatuvarın öğrenci temsilcileriyle bir araya geldi. Talepleri dinleyen Prof. Dr. Aksoy, “Önceliğimiz, öğrencilerimizin geleceğini düşünmek.” dedi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:19

Details

SÜ Turizm Fakültesinde Akademik Genel Kurul Toplantısı

Selcuk University 16:20

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Turizm Fakültesi 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Genel Kurul Toplantısı, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’un başkanlığında gerçekleşti.

Details

Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı, Selçuk Üniversitesinde

Selcuk University 08:23

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, “AB Sürecimiz ve Gençler için Fırsatlar” konulu konferansta Selçuk Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:10

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:15

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:10

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:08

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:20

Details

Rektör Aksoy’dan örnek davranış gösteren personele teşekkür belgesi

Selcuk University 20:36

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, hava şartları nedeniyle 10 Şubat 2022 tarihinde yolda mahsur kalan sürücülere çay ikramında bulunan personele teşekkür etti.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:10

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:41

Details

SÜ İslami İlimler Fakültesi, yeni binasına kavuşuyor

Selcuk University 15:59

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy; Konya Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile birlikte inşaatı devam eden Selçuk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinin yeni binasında incelemelerde bulundu.

Details

Rektör Aksoy “Üniversite tarihinde bir ilki yaşıyoruz”

Selcuk University 14:08

Selçuk Üniversitesi (SÜ), Konya Teknokent ile Değirmenci Otomotiv ve Metal Endüstri AŞ (DOME) arasında “Selçuk Üniversitesi Bünyesinde Bulunan Nitelikli İş Gücünün Sanayiye Aktarılmasına Yönelik İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:56

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:25

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:50

Details

Selçuk Üniversitesi, HAVELSAN ile protokol imzaladı

Selcuk University 08:10

Öğrencilerin çağa ayak uydurabilmesi, geleceğe hazırlanması ve bilginin teknolojiye dönüştürülmesi noktasında pek çok projeyi hayata geçiren Selçuk Üniversitesi, yeni bir adım daha attı. HAVELSAN ile yerli ve milli sağlık eğitim teknolojilerinin geliştirilmesine yönelik iş birliği protokolü imzalandı. Anlaşma kapsamında TÜBİTAK’a sunulacak proje teklifi için Üniversite ve HAVELSAN birlikte çalışacak.

Details

Selçuk Üniversitesinde ‘Akıllı ve Yeşil Kampüs Projesi’ hayata geçiyor

Selcuk University 14:47

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, “Akıllı ve Yeşil Kampüs Uygulama Projesi” kapsamında, SÜ Alaeddin Keykubat Yerleşkesi’ndeki binalara enerji analizörü kurulum çalışmalarına başladı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:40

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:13

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:38

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:25

Details

Rektör Aksoy, Gönüllülük Kampı’nda gençlerle buluştu

Selcuk University 20:12

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü koordinesinde Konya’da “Gönüllülük” temasıyla düzenlenen 6’ncı Tematik Kış Kampları kapsamında öğrencilerle bir araya geldi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:05

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:20

Details

6’ncı Tematik Kış Kampları, Konya’da başladı

Selcuk University 17:07

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYGM) koordinesinde düzenlenen 6’ncı Tematik Kış Kampları’nın açılış programına katıldı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:33

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:30

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:19

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:26

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:10

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:10

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:20

Details

SÜ Sağlık Bilimleri Enstitüsünde akademik kurul toplantısı

Selcuk University 18:18

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Sağlık Bilimleri Enstitüsü Bahar Dönemi Akademik Kurul Toplantısı, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’un katılımıyla gerçekleşti.

Details

"SÜ Ziraat Fakültesi, modern eğitime öncü oldu"

Selcuk University 11:22

Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesinin, “Zirai Öğrenimin 176. Yıl Dönümü” dolayısıyla düzenlediği Başak Gecesi, stratejik önemi her geçen gün biraz daha artan tarım sektörünün temsilcilerini bir araya getirdi. Programa Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy da katıldı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:24

Details

Selçuk Üniversitesi ile MEDAŞ arasında protokol imzalandı

Selcuk University 16:40

Selçuk Üniversitesi Karapınar Aydoğanlar Meslek Yüksekokulu, Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi Programı’ndaki öğrencilerin alanlarında daha nitelikli yetişmesi, mesleki bilgi ve becerilerinin gelişmesi amacıyla MEDAŞ ile protokol imzaladı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:10

Details

Selçuk Üniversitesine resim alanında 6 ödül

Selcuk University 12:42

Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencisi Elçin Mustafayev, Türkiye’nin farklı illerinde düzenlenen resim yarışmalarında 6 ödülün sahibi oldu.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:30

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:00

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:35

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:32

Details

Türkiye birincisi öğrencilere, Rektör Aksoy'dan teşekkür belgesi

Selcuk University 18:04

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, “Arapça Münazara Yarışması”nda Türkiye birincisi olan Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü Arapça Münazara Takımı’nı ağırladı. Prof. Dr. Aksoy, Katar'da düzenlenecek “Uluslararası Münazara Yarışması”nda Türkiye'yi temsil edecek olan öğrencilere teşekkür belgesi takdim etti.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:20

Details

Selçuk Üniversitesinde "Konya Akıllı Şehir Stratejisi ve Yol Haritası" toplantısı yapıldı

Selcuk University 16:29

Selçuk Üniversitesinde, “Konya Akıllı Şehir Stratejisi ve Yol Haritası” projesiyle ilgili toplantı gerçekleştirildi. Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’un da katıldığı toplantıda Konya Büyükşehir Belediyesi, ASELSAN ve Sabancı Üniversitesindeki proje yetkilileri tarafından çalışmaya ilişkin bilgiler paylaşıldı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:41

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:23

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:15

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:04

Details

Selçuk Üniversitesi, Türkiye'yi temsil edecek

Selcuk University 16:35

Selçuk Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü Arapça Münazara Takımı, Qatar Debate ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinin organize ettiği “Arapça Münazara Yarışması”nda Türkiye birincisi oldu. Öğrenciler, Katar'da düzenlenecek olan “Uluslararası Münazara Yarışması”nda Türkiye'yi temsil edecek.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:51

Details

Selçuk Üniversitesinde ‘Aliya İzzetbegoviç’ paneli

Selcuk University 22:49

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfınca “Aliya İzzetbegoviç’i Tanıma ve Tanıtma Etkinlikleri” kapsamında “Aliya İzzetbegoviç Paneli ve Fotoğraf Sergisi” düzenlendi.

Details

Selçuk Tıp, en iyi hizmeti vermek için çalışıyor

Selcuk University 15:55

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Gastroenteroloji servisindeki 4 odanın restorasyonu, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Korkmaz öncülüğündeki hayırseverlerin desteğiyle yapıldı. Kullanımına başlanan odaların açılışına, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy da katıldı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:23

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:02

Details

Selçuk Üniversitesi yine zirvede

Selcuk University 19:42

Yurt dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından düzenlenen “Uluslararası Öğrenci Ödülleri 2021” yarışmasında, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi birincilik ödülü kazandı.

Details

Selçuk Üniversitesinde ‘TEDx EuropeanClimatePactKonya’ etkinliği

Selcuk University 23:20

Selçuk Üniversitesinde (SÜ), iklim değişikliğine karşı farkındalık oluşturma ve çözüm önerilerine katkı sunmak amacıyla “TEDx EuropeanClimatePactKonya: Bozkırda İklimi Konuşmak” isimli etkinlik düzenlendi.

Details

Selçuk Üniversitesinde 'Uluslararası Anadolu'nun İrfan Çağı Sempozyumu' düzenlendi

Selcuk University 16:42

Selçuk Üniversitesi ev sahipliğinde “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” etkinlikleri kapsamında Uluslararası Anadolu'nun İrfan Çağı Sempozyumu düzenlendi. Sempozyum kapsamında Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından hazırlanan “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” temalı resim, afiş ve grafik sergisinin açılışı da yapıldı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:18

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:20

Details

Rektör Aksoy, Türk Devletleri Uluslararası Bilim Şöleni’ne katıldı

Selcuk University 14:39

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi (KTMÜ) ev sahipliğinde düzenlenen “Türk Devletleri Uluslararası Bilim Şöleni”nin açılış törenine katıldı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:45

Details

Selçuk Üniversitesi, KTMÜ ile ‘Akademik İş Birliği Protokolü’ imzaladı

Selcuk University 16:00

Selçuk Üniversitesi ile Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi (KTMÜ) arasında “Akademik İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:10

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:30

Details

Selçuk Üniversitesi, Bakan Varank'ı ağırladı

Selcuk University 22:20

Selçuk Üniversitesi tarafından hayata geçirilen ve Türkiye’nin en büyüğü olan, Avrupa’nın da sayılı hastaneleri arasına giren Küçük Hayvan Hastanesinin resmi açılışı, düzenlenen törenle yapıldı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:33

Details

Selçuk Üniversitesinde "Hz. Mevlana ve Manevi Eğitim" anlatıldı

Selcuk University 21:31

Selçuk Üniversitesi ile Konya İl Müftülüğü tarafından “Hz. Mevlânâ'nın 748. Vuslat Yıl Dönümü Anma Etkinlikleri” kapsamında “Hz. Mevlana ve Manevi Eğitim” konulu panel düzenlendi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:24

Details

Selçuk Üniversitesinde "Kırgızistan ve Cengiz Aytmatov" programı düzenlendi

Selcuk University 21:10

Selçuk Üniversitesinde, Kırgızistan’ın bağımsızlığının 30’uncu yıl dönümü ve Yazar Cengiz Aytmatov’un doğumunun 93’üncü yıl dönümü dolayısıyla program düzenlendi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:32

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:22

Details

Selçuk Üniversitesi, ASELSAN ile birlikte panel düzenledi

Selcuk University 18:54

Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, Türkiye’nin en büyük savunma sanayii şirketlerinden biri olan ASELSAN ile birlikte panel düzenledi. Üniversite – sanayi iş birliği çerçevesinde gerçekleştirilen panelde kurum temsilcileri, bilim adamları ve öğrenciler bir araya geldi.

Details

‘Ömür Dediğin’ programı sunucusu Doymuş, Selçuk Üniversitesinde

Selcuk University 17:44

TRT Haber “Ömür Dediğin” program yönetmeni ve sunucusu Zeliha İlhan Doymuş, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörlüğü desteğiyle SÜ İletişim Fakültesince düzenlenen söyleşide öğrencilerle bir araya geldi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:23

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:35

Details

Selçuk Üniversitesinde ‘Dünya Engelliler Günü’ için farkındalık yürüyüşü

Selcuk University 19:19

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü ve SÜ Engelsiz Öğrenci Topluluğu (SET) tarafından Dünya Engelliler Günü dolayısıyla farkındalık yürüyüşü gerçekleştirildi.

Details

Selçuk Üniversitesinde diplomaside yabancı dilin önemi anlatıldı

Selcuk University 18:21

Selçuk Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından “Diplomaside Yabancı Dilin Önemi” konulu panel düzenlendi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:42

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:50

Details

SÜ’de ‘Uluslararası Öğrencilere Yönelik Bilgilendirme Toplantısı’

Selcuk University 20:43

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Uluslararası Göç ve Diaspora Uygulama ve Araştırma Merkezi, Konya İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Uluslararası Öğrencilere Yönelik Bilgilendirme Toplantısı"na ev sahipliği yaptı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:38

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:40

Details

Selçuk Üniversitesinde ‘Kanser Tarama Programları Paneli’ düzenlendi

Selcuk University 17:51

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı ile Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Moda Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenen Kanser Tarama Programları Paneli’nde, kanserde erken tanının önemi belirtildi. Bu çerçevede, Jinekolojik Onkolojik Farkındalık Yaratma Amaçlı Giysi Tasarımı Projesi kapsamında, iki serginin açılışı da yapıldı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:30

Details

Selçuk Üniversitesinde 150 öğrenci ‘diş hekimliği’ne adım attı

Selcuk University 19:11

Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde 150 öğrenci, 22 Kasım Diş Hekimliği Günü ve Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası dolayısıyla düzenlenen “Beyaz Önlük Giyme” töreninde hekimliğe ilk adımını attı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:50

Details

Selçuk Üniversitesinden Azez Vatan Hastanesine Yardım

Selcuk University 14:00

Üniversitemiz Hastanesi, Tıp, Diş Hekimliği ve Veteriner Fakülteleri ile Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı; çeşitli tıbbi ihtiyaç ve malzemelerin olduğu 2 tırı, Suriye’nin Azez ilçesindeki Azez Vatan Hastanesine uğurladı.

Details

ICENTE’21 Konferansı Selçuk Üniversitesinde gerçekleştiriliyor

Selcuk University 13:13

5. Uluslararası Mühendislik Teknolojileri Konferansı ICENTE’21, Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi ev sahipliğinde çevrim içi olarak gerçekleştiriliyor.

Details

Selçuk Üniversitesi, Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmalarında

Selcuk University 18:18

Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, Huğlu Meslek Yüksekokulu ve Konya Teknokent, Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmaları kapsamında açtığı stantlarla faaliyetlerini anlatıyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:44

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:50

Details

Rektör Aksoy, UNİKOP-TÜBİTAK Değerlendirme Toplantısı’na katıldı

Selcuk University 13:33

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Çiftci, “Ülkemizin İhtiyaç ve Öncelikleri Kapsamında TÜBİTAK Odaklı Süreçlerin Değerlendirilmesi” konulu UNİKOP-TÜBİTAK Değerlendirme Toplantısı’na katıldı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:47

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:50

Details

Selçuk Üniversitesinden ‘Geleceğe Nefes Seferberliği’ne destek

Selcuk University 16:59

Selçuk Üniversitesi, Fen Fakültesi öncülüğünde 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 600 fidanı toprakla buluşturdu.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:45

Details

Cumhuriyet Başsavcısı Solmaz, Selçuk Üniversitesi öğrencileriyle buluştu

Selcuk University 14:04

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferanslar Serisi kapsamında öğrencilerle bir araya geldi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:25

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:55

Details

Bangladeş Büyükelçisi Mannan, Rektör Aksoy’u ziyaret etti

Selcuk University 20:13

Bangladeş’in Ankara Büyükelçisi Mosud Mannan, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy’u makamında ziyaret etti.

Details

Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesinde Akademik Kurul Toplantısı yapıldı

Selcuk University 20:05

Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı ve 2020 Akademik Başarı Ödül Töreni, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi. Son bir yılda bilimsel araştırmalar için 14 milyon TL aktarıldığını belirten Prof. Dr. Aksoy, güçlü Türkiye’nin yeniden inşası için gayret ettiklerini söyledi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:12

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:21

Details

"Erciyes'ten Everest'e Dünyanın Renkleri" adlı fotoğraf sergisi açıldı

Selcuk University 16:12

Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fehmi Karasioğlu’nun “Erciyes’ten Everest’e Dünyanın Renkleri” adlı fotoğraf sergisi, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’un katılımıyla açıldı.

Details

Selçuk Üniversitesinde 39 ülkeden 800 eser sergilendi

Selcuk University 11:01

Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen POMO III (Postmodern) Uluslararası Posta Sanatı Sergisi açıldı. Sergi, 39 ülkeden 700 sanatçıya ait 800 eserden oluşuyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:38

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:00

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:38

Details

SÜ ve ARÜ iş birliğinde Türk Müziği Konseri

Selcuk University 17:07

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı ile Ardahan Üniversitesi (ARÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanları tarafından YÖK Anadolu Projesi kapsamında gerçekleştirilen “Türk Müziği Konseri” müzikseverlerce büyük beğeni aldı.

Details

Selçuk Tıp, sağlık sektörünün hafızasını oluşturuyor

Selcuk University 14:10

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından kamu kaynaklarının verimli kullanılması adına önemli bir proje geliştirildi. “Qmind (Questionnaire of Mind)” adı verilen program ile kâğıt dosyalama yerine dijital arşiv oluşturabiliyor. Bu sayede psikometrik değerlendirme hızlı ve eksiksiz yapılabiliyor, istenilen anda veri havuzuna ulaşılabiliyor. Sağlık sektöründeki veri kaybını önleyecek olan program sayesinde bilimsel literatüre de ciddi bir kaynak sunulmuş olacak.

Details

“8. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu” başladı

Selcuk University 11:10

Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken, Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi ile KOP Bölgesi Üniversiteler Birliği (ÜNİKOP) iş birliğinde düzenlenen “8. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu” açılış programına katıldı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:48

Details

Selçuk Üniversitesi öğrencileri, Büyükşehir İtfaiyesinde uygulama yapacak

Selcuk University 13:05

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Konya Büyükşehir Belediyesi, ilgili alanlardaki öğrencilere Sancak İtfaiye Eğitim Merkezinde eğitim ve staj imkânı sunulmasına ilişkin iş birliği protokolü imzaladı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:35

Details

SÜ'de veteriner hekimlik mesleği anlatıldı

Selcuk University 17:12

Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesinde, “Ülkemizde Veteriner Hekimliği Eğitim ve Öğretimi’nin 179’uncu Yılı” dolayısıyla program düzenlendi. Genel Sekreter Prof. Dr. Kamil Beşoluk’un da katıldığı programda, Fakülteyi dereceyle kazanan öğrencilere temsili veteriner hekim önlüğü giydirildi.

Details

Selçuk Üniversitesinde şiddetle mücadelede iş birliği

Selcuk University 17:05

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Şiddetle Mücadele Vakfı (HEGEM) arasında sosyal, kültürel, sanatsal, eğitsel ve sportif faaliyetlere yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:37

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:27

Details

Rektör Aksoy’dan TEKNOFEST’te başarı gösteren takımlara teşekkür

Selcuk University 18:50

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde 1, 2 ve 3’üncülük elde eden takımlara teşekkür belgesi verdi.

Details

Rektör Aksoy’dan Konya Bilim Merkezine ziyaret

Selcuk University 18:10

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Konya Bilim Merkezi Genel Müdürü Ali Çetinkaya’yı ziyaret etti.

Details

Selçuk Üniversitesi, yerli hibrit tohum geliştirdi

Selcuk University 09:47

Ülkemizin kalkınmasında, savunma sanayisindeki teknolojik yatırımlar kadar tarımda millî tohumların kullanılması da hayati değere sahip. Birçok alanda öncülük eden Selçuk Üniversitesi bu konuda da önemli bir adım attı. Ziraat Fakültesi tarafından geliştirilen hibrit şeker pancarı ve hibrit ayçiçeği tohumları yakın bir tarihte piyasadaki yerini alacak.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:01

Details

Rektör Aksoy, Öğrenci Toplulukları ile buluştu

Selcuk University 19:46

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, üniversite bünyesindeki 135 öğrenci topluluğu başkanı ve başkan yardımcılarıyla bir araya geldi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:27

Details

Selçuklu Araştırmaları Enstitüsünün kuruluşuna katkı sağlayanlar unutulmadı

Selcuk University 21:36

Selçuk Üniversitesi bünyesindeki Selçuklu Araştırmaları Enstitüsünün kuruluşunda emeği geçenler unutulmadı. İki yeni dilin ekleneceğinin de müjdelendiği programa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken de katıldı.

Details

Nefes, Selçuk Üniversitesinde tiyatroseverlerle buluştu

Selcuk University 20:38

Selçuk Üniversitesi (SÜ), Tiyatro Sanatçısı Nazlı Çığa’nın sahnelediği “Nefes” isimli tek kişilik oyuna ev sahipliği yaptı. Oyun, Yûnus Emre ile Hacı Bektâş-ı Velî arasında “Buğday mı istersin, nefes mi?” sorusuyla bilinen menkıbe çerçevesinde mesajlar verdi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:37

Details

SÜ Eğitim Fakültesinde akademik kurul toplantısı yapıldı

Selcuk University 15:40

Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2021 – 2022 Yılı Akademik Kurul Toplantısı, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi. Selçuklu kültürünün yaşatılması adına birçok adım atıldığını belirten Prof. Dr. Aksoy, “Öğrencilerimizin kaliteli bir eğitim alması için eğitim ve araştırmadan kısmadan, lüks harcamalardan kaçınarak hareket ediyoruz.” dedi.

Details

Selçuk İletişim, en çok ödül kazanan fakülte oldu

Selcuk University 18:30

TRT'nin 7'ncisini düzenlediği Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nın kazananları açıklandı. Bu yıl 121 üniversiteden bin 300'ü aşkın eserin katılımıyla gerçekleştirilen yarışmada Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi en çok ödül kazanan fakülte oldu. Dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:51

Details

Müsteşar Nazarov’dan Rektör Aksoy’a ziyaret

Selcuk University 14:20

Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Bahadır B. Nazarov, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy’u makamında ziyaret etti.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:25

Details

Selçuk Üniversitesi ile TÜBA arasında protokol imzalandı

Selcuk University 15:41

Selçuk Üniversitesi ile Türkiye Bilimler Akademisi arasında yurt dışında çalışan, Türk vatandaşı olmayan Türkologlara burs verilmesine ilişkin protokol imzalandı. Protokol ile Türkologlar, Türkiye’deki meslektaşları ile ortak çalışma yapma imkânına sahip olacak.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:30

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:23

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuklu Belediye Başkanı Pekyatırmacı’dan Selçuk Üniversitesine ziyaret

Selcuk University 17:45

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy’u makamında ziyaret etti.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:48

Details

Konya’da sanatsal etkinlikler bilimsel danışmanlıkla gerçekleşecek

Selcuk University 16:50

Selçuk Üniversitesi (SÜ), Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ), Selçuklu Belediyesi ile Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü arasında “sahne ve gösteri sanatları, müzik eğitimi ve kişisel gelişim” alanlarında kurslar düzenlenmesine ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:55

Details

Endonezya UNIMUDA'dan Selçuk Üniversitesine ziyaret

Selcuk University 08:20

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Endonezya Pendidikan Muhammadiyah Sorong Üniversitesi (UNIMUDA) arasında iyi niyet beyanı imzalandı.

Details

İklim Değişikliğinin Tarımda Sürdürülebilir Su Yönetimine Etkisi Çalıştayı başladı

Selcuk University 18:37

Selçuk Üniversitesi ve Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği tarafından düzenlenen, Konya Büyükşehir Belediyesince de desteklenen “İklim Değişikliğinin Tarımda Sürdürülebilir Su Yönetimine Etkisi” adlı çalıştay başladı. Bütün dünyanın kurtuluş reçetesi oluşturmaya çalıştığı iklim değişikliğine yönelik çözüm önerilerinin paylaşıldığı çalıştay, 1 Ekim’de sona erecek.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:57

Details

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesinde beyaz önlük heyecanı

Selcuk University 15:20

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesinde 210 öğrenci düzenlenen törenle beyaz önlük giydi. Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, hekimlik mesleğinin dünyanın en zor ve özveri isteyen, en kutsal mesleklerin başında geldiğini belirtti.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:32

Details

Ardahan Üniversitesinden Selçuk Üniversitesine ziyaret

Selcuk University 16:55

Ardahan Üniversitesi (ARÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy’u makamında ziyaret etti. Ziyarette, YÖK Anadolu Projesi kapsamında üniversitelerin gelişimini sağlayacak iş birliklerinin önemi belirtildi.

Details

Selçuk Üniversitesi TEKNOFEST'te 3 ödül aldı

Selcuk University 14:20

20 bin 197 takım ve 100 binin üzerinde gencin başvuru yaptığı Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST’21, ödül töreniyle sona erdi. Finalde 18 kategoride 50 takımla yarışan Selçuk Üniversitesi, 3 ödül kazanan nadir kurumlardan biri olmayı başardı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:36

Details

Selçuk Üniversitesi, TEKNOFEST’te ilgi odağı oldu

Selcuk University 14:13

Öğrencilerini geleceğe hazırlamak adına bilimsel çalışmalara ağırlık veren, teknolojiyi takip eden değil, teknoloji üreten bir üniversite hüviyeti kazanan Selçuk Üniversitesi, TEKNOFEST İstanbul’da da ilgi odağı oldu. Finale kalan projelerden Elektromobil Anadolu Kartalı isimli araç, yerli ve millî üretim hamlesine de destek veriyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:24

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:06

Details

Selçuk Üniversitesi YDYO'da açılış festivali

Selcuk University 17:20

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu (YDYO), öğrencileri için açılış festivali düzenledi. Müzik dinletisi, sanat atölyesi çalışmaları, fotoğraf sergisi ve okçuluk gösterisinin sunulduğu etkinlikler kapsamında, yaşamını yitiren yüksekokul Öğr. Gör. Abdullah Akdam anısına “Engelsiz Yaşam Sınıfı”nın açılışı da gerçekleştirildi.

Details

Selçuk Üniversitesi, TEKNOFEST finalde 50 takım ile yarışıyor

Selcuk University 11:45

Teknik altyapısı ve hazırladığı bilimsel projelerle öğrencilerine aydınlık bir gelecek imkânı sunan Selçuk Üniversitesi, TEKNOFEST finalde 50 takımla yarışıyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:00

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:13

Basında Üniversitemiz

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:58

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesi, Ruanda heyetini ağırladı

Selcuk University 16:19

Öğrencilerine Türkçe eğitim alma imkânı sunan Ruanda Üniversitesinin bilim insanları, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy’u ziyaret etti. Yunus Emre Enstitüsünün aracılık ettiği ziyarette; öğrenci değişim programları, araştırma - geliştirme projeleri ve akademik/teknik konularda yapılabilecek iş birlikleri görüşüldü.

Details

Selçuk Üniversitesi, deneyimlerini Bitlis Eren Üniversitesi ile paylaşıyor

Selcuk University 19:12

Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biri olan Selçuk Üniversitesi, bilgi ve tecrübelerini, YÖK Anadolu Projesi kapsamında eşleştiği Bitlis Eren Üniversitesi ile paylaşmaya devam ediyor. Öğrencilere yeni deneyimler kazandıracak, bilimsel çalışmaları destekleyecek yeni bir adım atıldı ve Merkezî Araştırma Laboratuvarları İş Birliği Protokolü imzalandı.

Details

SÜ Hukuk Fakültesinde akademik kurul toplantısı yapıldı

Selcuk University 17:57

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2021 – 2022 akademik yıl açılışı ve akademik kurul toplantısı, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi. Hukuk Fakültesinin, Selçuk Üniversitesinin parlayan yıldızı olduğunu belirten Prof. Dr. Aksoy, “İsrafın önüne geçerek verimli bir şekilde kullandığımız kaynaklarımızı, akademisyen ve öğrencilerimizin bilimsel çalışmaları için değerlendiriyoruz.” dedi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:40

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Tıp bünyesinde Gen Tedavi Merkezi kuruluyor

Selcuk University 14:44

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde Genetik ve Hücre Teknolojilerine Dayalı Tedavi Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruluyor. Resmî Gazete’de yayımlanan bu karar, hem Konya’yı hem de ülkemizi sağlık alanında üst sıralara taşıyacak. Türkiye’de üçüncü olacak merkezin faaliyete geçmesiyle gen temelli birçok hastalığın tedavisi yönünde araştırmalar yürütülecek ve dünyadaki gelişmeler de takip edilerek kliniğe uygulanabilecek sonuçlar, bu merkezde insanımızın hizmetine sunulabilecek.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:58

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:46

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesi öğrenci tutumlarını araştırdı

Selcuk University 15:51

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı, AB Erasmus Plus Projesi kapsamında İtalya, İspanya, Romanya ve Bulgaristan’dan gelen öğretim elemanları, Meram Osman Gazi Ortaokulu ile Meram Rehberlik ve Araştırma Merkezi öğretmenlerinin katılımıyla düzenlenen eğitim programına ev sahipliği yaptı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:17

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:37

Details

SÜ İletişim Fakültesinden 526 öğrenci mezun oldu

Selcuk University 15:53

Gün geçtikçe önemi daha da artan, teknoloji ve bilgi çağının vazgeçilmezleri arasında yer alan medya ve iletişim sektörüne 526 genç nefer katıldı. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi, 25’inci dönem mezunlarını verdi. Öğrenciler, Türkiye’de ilklere imza atan fakültelerinden mezun olmanın haklı gururunu hocaları ve aileleriyle birlikte yaşadı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:22

Details

Selçuk Üniversitesinde yüz yüze eğitim kararı

Selcuk University 18:40

Selçuk Üniversitesi (SÜ), Doğanhisar Meslek Yüksekokulunda düzenlenen Senato Toplantısı’nda 2021-2022 eğitim öğretim yılının yüz yüze yapılmasına ilişkin karar alındı. Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, alınan kararın salgının seyrine göre yeniden değerlendirilebileceğini belirterek “Gençlerimizi kampüsümüzde görmekten mutluluk duyacağız. Şimdiden heyecanlanıyoruz.” dedi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:30

Details

Selçuk Üniversitesinde aşure ikram edildi

Selcuk University 14:52

Birlik ve beraberliği simgeleyen aşure, Türk kültüründe önemli bir yere sahip. Öyle ki ülkemizin hemen hemen her yerinde evlerde, kamu ve özel kurumlarda aşure ikram ediliyor. Selçuk Üniversitesi de geleneksel hâle getirdiği aşure ikramıyla bir kez daha gönülleri tatlandırdı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:20

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:10

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:30

Details

Selçuk Üniversitesi Erasmus+’ta hoş geldin etkinliği

Selcuk University 16:45

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Erasmus+ Kurum Koordinatörlüğü ve Erasmus+ Öğrenci Topluluğunca (ESN), Litvanya ve Romanya’dan gelen öğrencilere yönelik düzenlenen “Hoş Geldin Etkinliği (Welcoming Fest)”, Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Tuğrul Polat’ın katılımıyla gerçekleşti.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:38

Details

Uluslararası İlişkiler Bölümünden 286 öğrenci mezun oldu

Selcuk University 14:39

Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde mezuniyet heyecanı vardı. 4 yıllık lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan 286 öğrenci diplomalarını, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’un katıldığı törenle aldı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:47

Details

Rektör Prof. Dr. Aksoy, 15 Temmuz etkinliklerine katıldı

Selcuk University 16:38

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü dolayısıyla kent protokolüyle birlikte Konya Şehitliği’ni ziyaret etti. Prof. Dr. Aksoy, şehit mezarlarına karanfil bırakarak dua etti.

Details

Selçuk Üniversitesinde 15 Temmuz paneli düzenlendi

Selcuk University 15:18

Tarih boyunca hiçbir güce boyun eğmeyen, bağımsızlık, hürriyet uğruna canını feda etmekten çekinmeyen Türk milleti, şanlı hilâlin ilelebet dalgalanacağını, Çanakkale ruhunu kaybetmediğini 15 Temmuz’da bir kez daha gösterdi. Selçuk Üniversitesi tarafından düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Paneli”nde, vatan aşığı bu millete zincir vurulamayacağına bir kez daha dikkat çekildi.

Details

Selçuk Üniversitesinde 15 Temmuz şehidinin ismi okuma salonuna verildi

Selcuk University 14:49

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu (MYO) bünyesindeki okuma salonuna, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminde Gölbaşı’ndaki Özel Harekât Daire Başkanlığına düzenlenen bombalı saldırıda şehit düşen Muhsin Kiremitçi’nin ismi verildi.

Details

Ata tohumların yaygınlaştırılması ve uzun süreli korunması hedefleniyor

Selcuk University 17:23

Selçuk Üniversitesi ile Sarayönü Belediyesi arasında ata tohumların Sarayönü, Konya ve Türkiye’de yaygınlaştırılması ve uzun süreli korunması amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:05

Details

Selçuk Üniversitesinde genç diş hekimleri diplomalarını aldı

Selcuk University 13:13

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Diş Hekimliği Fakültesi 2020-2021 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Çiftci ve Prof. Dr. Emrullah Eken’in katılımıyla gerçekleşti.

Details

Prof. Dr. Aksoy: Tüketen değil, üreten bir Üniversiteyiz

Selcuk University 16:20

Selçuk Üniversitesi bünyesindeki Sarıcalar Çiftliği’nde yetiştirilen buğdayların hasadı, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy tarafından başlatıldı. Üniversite olarak tarım şehri Konya’daki verimi artırmak adına önemli adımlar attıklarını belirten Prof. Dr. Aksoy, “Tüketen değil, üreten bir Üniversite konuma geldik.” dedi.

Details

Selçuk Üniversitesi ile Konya Müftülüğü iş birliği protokolü imzaladı

Selcuk University 09:35

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Konya Müftülüğü arasında bilgi ve tecrübe paylaşımına yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Details

Rektör Prof. Dr. Aksoy, Safa Tarım'ı ziyaret etti

Selcuk University 16:35

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Safa Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükeğen’i ziyaret etti. Görüşmede, Teknokent aracılığıyla yürütülebilecek projeler değerlendirildi; iş birliğiyle hem Konya’nın hem de Türkiye’nin büyük kazanım elde edeceğine dikkat çekildi.

Details

Selçuk Üniversitesinde genç ziraat mühendisleri mezuniyet sevinci yaşadı

Selcuk University 16:17

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Ziraat Fakültesi 2020-2021 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken’in katılımıyla gerçekleşti.

Details

Selçuk Üniversitesi, iş dünyasına önemli fırsatlar sunuyor

Selcuk University 16:14

Bilgi birikimi ve teknik alt yapısıyla pek çok alanda öncü olan Selçuk Üniversitesi, iş dünyasına da önemli fırsatlar sunuyor. Yumak Air Brake Systems ile imzalanan protokol, üniversite sanayi iş birliğinde atılan önemli adımlardan biri oldu. Protokol ile mühendislik alanındaki öğrencilere staj ve istihdam imkânı sunuluyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:35

Details

Karaciğer damarına yerleştirilen stent sayesinde hayata tutundu

Selcuk University 10:10

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde, karaciğer sirozuna bağlı portal hipertansiyon nedeniyle sık sık hayatı tehdit edici varis kanamaları geçiren ve bu nedenle karaciğer nakil listesine alınan Fadimana Kök (56), karaciğer damarına (portal ven) yerleştirilen stent sayesinde karaciğer nakli bekleme listesinden çıkartıldı

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:32

Details

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünden 21 öğrenci mezun oldu

Selcuk University 15:20

Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde mezuniyet coşkusu yaşandı. 4 yıllık eğitimlerini başarıyla tamamlayan 21 öğrenci, diplomalarını düzenlenen törenle aldı.

Details

Selçuk Üniversitesi akademik tecrübesini SOBE Vakfı ile paylaşacak

Selcuk University 16:54

Selçuk Üniversitesi (SÜ), Selçuklu Belediyesi ve Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim (SOBE) Vakfı arasında otizmli bireylere yönelik eğitim ve rehabilitasyon konularında daha etkin hizmet sunabilmek amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Details

Arap Dili ve Edebiyatı Bölümünden 70 öğrenci mezun oldu

Selcuk University 16:02

Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümünde mezuniyet heyecanı vardı. 4 yıllık eğitimlerini başarıyla tamamlayan 70 öğrenci, diplomalarını düzenlenen törenle aldı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:05

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:29

Details

Selçuk Üniversitesinde genç mühendisler diplomalarını aldı

Selcuk University 16:41

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Teknoloji Fakültesinde 2020-2021 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleşti.

Details

Selçuk Üniversitesinden 33 sanatçı mezun oldu

Selcuk University 16:38

Sanat dünyasına birçok yıldız kazandıran Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarında mezuniyet heyecanı vardı. 4 yıllık eğitimlerini başarıyla tamamlayan 33 öğrenci diplomalarını, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken’in de katıldığı törenle aldı. Genç sanatçılar; mezun olmanın sevincini, hocalarından ve arkadaşlarından ayrılmanın hüznünü yaşadı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:45

Details

Selçuk Üniversitesi YDYO Mütercim ve Tercümanlık Bölümünden 12 öğrenci mezun oldu

Selcuk University 16:27

Selçuk Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda mezuniyet heyecanı vardı. Mütercim ve Tercümanlık Bölümündeki 4 yıllık eğitimlerini başarıyla tamamlayan 12 öğrenci, diplomalarını törenle aldı.

Details

Çocuklarıyla birlikte mezun olmanın sevincini yaşıyor

Selcuk University 14:45

Konya’da evli ve iki çocuk annesi ev hanımı Zeliha İbaoğlu (46), 26 yıl süren ‘ilahiyat mezunu olma’ hayalini, Selçuk Üniversitesi (SÜ) İslami İlimler Fakültesi, İslami İlimler Bölümünde gerçekleştirdi. İbaoğlu ailesi, SÜ İslami İlimler Fakültesinin ilk mezunlarını verdiği Alaeddin Keykubat Yerleşkesinde düzenlenen törende mezuniyet sevincine ortak oldu.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 14:25

Details

Selçuk Üniversitesinde genç turizmciler mezuniyet sevinci yaşadı

Selcuk University 13:45

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Turizm Fakültesinde 2020-2021 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni yapıldı.

Details

Rektör Prof. Dr. Aksoy, Ardahan Üniversitesini ziyaret etti

Selcuk University 15:50

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Ardahan Üniversitesini ziyaret etti. Kıdemli ve genç üniversiteler arasında köprü vazifesi gören YÖK Anadolu Projesi kapsamında yürütülen çalışmaların değerlendirildiği ziyarette, işbirliğinin ileriki zamanlarda artarak devam edeceğine vurgu yapıldı.

Details

SÜ İslami İlimler Fakültesi ilk mezunlarını verdi

Selcuk University 15:49

Selçuk Üniversitesi (SÜ) İslami İlimler Fakültesi 2020-2021 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleşti. İlk mezunların verildiği ve dereceye giren öğrencilere plaket takdim edildiği törende, 160 öğrenci diplomalarını aldı.

Details

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesinden 173 öğrenci mezun oldu

Selcuk University 13:06

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesinde mezuniyet heyecanı vardı. Sağlık ordusunun genç neferleri, Rektör Vekili Prof. Dr. İlhan Çiftci’nin de katıldığı törenle diplomalarını aldı.

Details

Türkmen Bakanı Maruf’tan Selçuk Üniversitesine Ziyaret

Selcuk University 19:40

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Yürütme Kurulu Üyesi ve Türkmen Bakanı Aydın Maruf, Selçuk Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlhan Çiftci’yi ziyaret etti.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:18

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 11:20

Details

Rektör Prof. Dr. Aksoy, basın mensuplarıyla bir araya geldi

Selcuk University 13:07

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, görev sürecinde geride bıraktığı 1 yılı, düzenlediği basın toplantısıyla değerlendirdi. “Hedefimiz, gelenekle geleceği buluşturan Üniversitemizi daha da üst sıralara taşımak” diyen Prof. Dr. Aksoy, “Selçuk Üniversitesi olarak bilimsel çalışmalarda alt yapısı tamamlanmış, kendi yazılımını, kendi otomasyonunu geliştiren, küresel anlamdaki değişimleri takip eden, bölgedeki en önemli araştırma merkezlerinden biri olmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 13:06

Details

Selçuk Üniversitesinde veteriner hekimler diplomalarını aldı

Selcuk University 16:40

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Veteriner Fakültesi 2020-2021 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleşti. Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, Selçuk Üniversitesi mezunlarının ayrıcalığını mesleki hayatlarında tecrübe edeceklerine inandığını söyledi.

Details

Selçuk Üniversitesi sporcusu Kemal Şeveşeli'den önemli başarı

Selcuk University 15:15

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Veteriner Fakültesi Binicilik Kulübü Sporcusu Kemal Şeveşeli, Türkiye Binicilik Federasyonu tarafından Ankara Atlı Spor Kulübünde düzenlenen Türkiye Engel Atlama Yarışları’nda 80 ve 85 cm kategorisinde 4’üncü, 95 cm’de 2’nci oldu. Şeveşeli’nin hedefi, Selçuk Üniversitesini binicilik sporunda üst kategorilere taşımak.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:25

Details

Rektör Prof. Dr. Aksoy, "Okulumda KANpanya Var" etkinliğine katıldı

Selcuk University 19:59

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Ömer Cemile Güler İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen “Okulumda KANpanya Var” adlı etkinliğe katıldı. Öğrencilerin hazırladığı projeler hakkında bilgi alan ve sergiyi gezen Prof. Dr. Aksoy, kan bağışının önemine dikkat çekti.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:45

Details

Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Ateş’ten çevre duyarlılığı

Selcuk University 11:10

Sigara bağımlılığından yaklaşık 2 yıl önce kurtulan Selçuk Üniversitesi (SÜ) Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Alper Ateş, sigara ile olan mücadelesini kolaylaştırmak için başladığı yürüyüşleri çevre duyarlılığına dönüştürdü. Doç. Dr. Ateş, yürüyüş esnasında çevrede gördüğü plastik, cam, kâğıt ve benzeri atıkları toplayıp belediye aracılığıyla ülke ekonomisine kazandırıyor.

Details

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal, Selçuk Üniversitesini ziyaret etti

Selcuk University 19:00

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy’u ziyaret etti. Prof. Dr. Mandal, Tıp Fakültesi ve Veteriner Fakültesinde yürütülen aşı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:50

Details

Rektör Aksoy, TEKNOFEST’e hazırlanan takımları ziyaret etti

Selcuk University 21:12

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, 21-26 Eylül 2021 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne (TEKNOFEST) hazırlanan Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi bünyesindeki takımları ve öğrencileri akademik danışmanları eşliğinde, çalışma yaptıkları alanlarda ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Details

‘14. Uluslararası Nükleer Yapı Konferansı, NSP2021’ SÜ ev sahipliğinde gerçekleşti

Selcuk University 14:00

Selçuk Üniversitesi (SÜ), 19 ülkeden 150’yi aşkın uzman nükleer fizikçi bilim insanının katılımıyla gerçekleştirilen “14. Uluslararası Nükleer Yapı Konferansı, NSP2021”e ev sahipliği yaptı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:42

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:35

Details

YÖK, Araştırma Üniversitelerinin ihtisas alanlarını belirledi

Selcuk University 19:40

Selçuk Üniversitesi (SÜ), Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç başkanlığında “YÖK Araştırma Odaklı İhtisaslaşma Projesi” kapsamında düzenlenen toplantıda “kimya”, “makine-elektrikli teçhizat” ve “gıda arzı güvenliği” sektörlerinde 7 alt alan ile eşleşti.

Details

Selçuk Üniversitesi, elektrikli traktör için destek verecek

Selcuk University 20:05

Selçuk Üniversitesi ile AHS Anadolu Endüstri Anonim Şirketi arasında elektrikli traktör geliştirilmesine yönelik iş birliği protokolü imzalandı. Ziraat Fakültesi tarafından yürütülecek proje ile firmanın üretmiş olduğu traktörlerin, elektrikli traktör olarak geliştirilmesi ve üniversite-sanayi iş birliğinin artırılması hedefleniyor.

Details

AB Türkiye Delegasyonundan Rektör Aksoy’a ziyaret

Selcuk University 15:57

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Birinci Müsteşarı, Ekonomi ve Sosyal Kalkınma Bölümü BaşkanıAngel Gutierrez Hidalgo, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy’u makamında ziyaret etti.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:30

Details

Selçuk Üniversitesi Patent Kurulu Toplantısı yapıldı

Selcuk University 17:40

Selçuk Üniversitesinde (SÜ) Patent Kurulu Toplantısı, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’un katılımıyla gerçekleşti.

Details

Prof. Dr. Aksoy: Üretimin öncüsü olmayı hedefliyoruz

Selcuk University 13:30

İlmi; tarım, sanayi ve ticaret ile buluşturan, bilimsel bilginin katma değere dönüştürülmesi için pek çok uygulamayı hayata geçiren ve üniversite- sanayi iş birliğinde öncü kurumlardan biri hâline gelen Selçuk Üniversitesi, çiftçinin maliyetini azaltıp verimini artıracak bir adım daha attı. Ziraat Fakültesi tarafından hazırlanan “Yerli Çeşit Geliştirme ve Modern Islah Eğitim Serası Projesi”, Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenecek.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:10

Details

Rektör Prof. Dr. Aksoy, Suriye'de çeşitli temaslarda bulundu

Selcuk University 16:57

Tarih boyunca mazlumların yanında yer alan Türkiye, sınır komşumuz Suriye’deki iç savaş nedeniyle ülkesini terk etmek zorunda kalanlara da kucak açtı. Huzur ve istikrarın sağlanması için yürütülen Fırat Kalkanı, Barış Pınarı ve Zeytin Dalı Harekâtı’yla birçok bölge terörden arındırıldı, geri dönüşler sağlandı. Yıllarca terörle anılan Azez Bölgesi’nde artık eğitim konuşuluyor, yeni yatırımlar yapılıyor. Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy da Azez Bölgesi’nde bir dizi temaslarda bulundu. Ziyarette; sağlık, eğitim ve sosyal alanda iş birliği yapılmasına yönelik kararlar alındı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:30

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:27

Details

SÜ’de 19 Mayıs vesilesiyle Kovid-19’dan hayatını kaybedenler anısına fidan etkinliği

Selcuk University 17:20

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ve Selçuklu Belediyesi; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybeden Selçuk Üniversitesi akademik ve idari personeli ile öğrencileri için fidan dikme etkinliği düzenledi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:19

Details

Selçuk Üniversitesi, Taşkent Devlet Tarım Üniversitesi ile iş birliğine hazırlanıyor

Selcuk University 22:05

Selçuk Üniversitesi ile Özbekistan Taşkent Devlet Tarım Üniversitesi arasında çevrim içi iş birliği toplantısı yapıldı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 11:15

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:25

Details

SÜ ve Konya İl MEM, ‘Finansal Okuryazarlık’ projesini AB ülkeleriyle yürütecek

Selcuk University 12:22

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü (MEM) arasında, Türkiye ve Avrupa Birliği (AB) üyesi 4 ülkenin (İngiltere, İtalya, İspanya, Çek Cumhuriyeti) proje ortaklığında yer aldığı ‘Yetişkin Eğitiminde Finansal Okuryazarlık’ projesi için iş birliği protokolü imzalandı.

Details

Selçuk Üniversitesinde 'Bahara Merhaba' konseri düzenlendi

Selcuk University 17:22

30 yıl önce eğitime başlayan ve o günden bu yana pek çok ulusal ve uluslararası projeye imza atan, yetiştirdiği sanatçı ve eğitimcilerle her zaman takdir kazanan Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Bahara Merhaba’ Konseri düzenlendi. Üniversitenin YouTube kanalından canlı yayınlanan programda solistler Nuran Ayaz ve Yasin Oğuzhan Uğur sahne aldı.

Details

Selçuk Üniversitesi Vakfı, burslarını Erol Güngör anısına ithaf etti

Selcuk University 15:00

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere verilen burslar, Üniversitenin eski rektörlerinden Prof. Dr. Erol Güngör’ün anısına ithaf edildi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:26

Details

Prof. Dr. Aksoy: Çocuklarımıza güzel bir gelecek sunmak için çalışıyoruz

Selcuk University 15:40

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Sağlık Bilimleri Fakültesi Nasreddin Hoca Uygulama Anaokulunu ziyaret etti. Birimler ve yürütülen faaliyetler hakkında bilgi alan Prof. Dr. Aksoy, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliğine de katıldı, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 23 Nisan’ı armağan ettiği çocukların daha iyi konumlara erişebilmesi için gayret ediyoruz.” dedi.

Details

SÜ’de Sosyal Bilimler MYO öğrencilerinin istihdamına yönelik iş birliği

Selcuk University 16:35

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Assistt Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri AŞ arasında kurumsal eğitim iş birliğine yönelik imzalanan protokol kapsamında, SÜ Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu (MYO) Çağrı Merkezi Hizmetleri Programı mezunu en az 25 kişiye yarı veya tam zamanlı iş imkânı sunulacak.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:43

Details

Selçuk Üniversitesinden tarımsal üretime destek

Selcuk University 14:04

Selçuk Üniversitesi, Türkiye’nin hububat ambarı olarak bilinen Konya’daki tarım sektörünün gelişimi için önemli bir adım attı. Konya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile iş birliği ve proje geliştirme protokolü imzalandı. Kentte faaliyet gösteren bitkisel ve hayvancılık işletmecileri ile sektörün diğer paydaşlarına yönelik eğitim verilmesini ve tarımsal kalkınmaya katkı sunulmasını amaçlayan protokol ile Ziraat Fakültesi ve Veteriner Fakültesindeki öğrencilere staj imkânı da sağlanacak.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:30

Details

Selçuk Üniversitesini TEKNOFEST'te 468 yarışmacı temsil edecek

Selcuk University 14:28

Bilim ve teknolojiyi sevdirmeyi, bu alanda yetişmiş insan kaynağını artırmayı ve millî projeleri güçlendirmeyi hedefleyen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, bu yıl 21-26 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. 35 kategoride 39 bin 684 takımın başvurduğu TEKNOFEST 2021'e Selçuk Üniversitesinden 468 yarışmacı 142 takımla katılıyor.

Details

Rektör Aksoy’dan patent sahibi öğretim üyelerine ziyaret

Selcuk University 16:45

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, 2000’li yılların başlarında birlikte çalışmaya başlayan ve tıp/diş hekimliği alanlarında şimdiye kadar birçok patente imza atan öğretim üyeleri Prof. Dr. İlhami Çelik ve Prof. Dr. Ercan Durmuş’u ziyaret etti.

Details

SÜ İslami İlimler Fakültesi akademik kurul toplantısı yapıldı

Selcuk University 17:26

Selçuk Üniversitesi (SÜ) İslami İlimler Fakültesi 2020-2021 eğitim öğretim yılı akademik kurul toplantısı, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy'un başkanlığında gerçekleşti.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:45

Details

Selçuk Üniversitesi 46 yaşında

Selcuk University 15:17

11 Nisan 1975 tarihinde yürürlüğe giren kanunla kurulan ve o günden bu yana yüzbinlerce öğrenciyi geleceğe hazırlayan Selçuk Üniversitesi, 46 yaşında. Hayata geçirdiği projelerle hem bilim dünyasına hem de insanlık adına önemli kazanımlar sağlayan Selçuk Üniversitesinin kuruluş yıl dönümü, pandemi şartları göz önünde bulundurularak düzenlenen törenle kutlandı.

Details

Selçuk Üniversitesinde pilotaj eğitimlerinin geliştirilmesi hedefleniyor

Selcuk University 15:40

Türk Hava Kurumu (THK) Uçuş Akademisi Genel Müdürü Özgür Hayatoğlu, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy’u ziyaret etti. Ziyarette, THK Uçuş Akademisi ile Selçuk Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalanması, pilotaj eğitimi ve sivil havacılığın yaygınlaştırılması konularında istişarede bulunuldu.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:45

Details

Rektör Aksoy: “Başarıyı ileri noktaya taşımak istiyoruz”

Selcuk University 10:25

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu (MYO) 2020-2021 eğitim-öğretim yılı akademik kurul toplantısı, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’un katılımıyla gerçekleşti.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:45

Details

Selçuk Üniversitesinde okuma etkinliği düzenlendi

Selcuk University 14:48

Bu yıl 29 Mart – 4 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kütüphane Haftası dolayısıyla Selçuk Üniversitesinde bir dizi etkinlik düzenlendi. Kütüphane, kitap ve bilimle ilgili veciz sözlerin yer aldığı serginin açılışı yapıldı, okuma programı gerçekleştirildi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:10

Details

SÜ’ye projeleriyle değer kazandıran öğretim elemanlarına teşekkür

Selcuk University 14:06

Selçuk Üniversitesinde (SÜ), Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) ve AB Erasmus+ Programı kapsamında projeleri desteklenmeye değer görülen öğretim elemanlarına teşekkür belgesi verildi. Törende, öğretim elemanlarının isimlerine toprakla buluşturulan fidanların fotoğrafı da takdim edildi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:41

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:50

Details

Selçuk Üniversitesi, bilim dünyasına öncülük ediyor

Selcuk University 14:45

"Türkiye Akademik Performans Analizi-2021" başlıklı araştırmanın sonuçları açıklandı. H ve i10 indeksleri ile trendleri en yüksek 10 bin akademisyenin yer aldığı araştırmada Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi kendi alanında ikinci oldu. Bin 400 sayfalık bu araştırma da gösteriyor ki Selçuk Üniversitesi, bilim dünyası için önemli bir kaynak teşkil ediyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:55

Details

Selçuk Üniversitesine ‘Mikodam Altın Ödülü’

Selcuk University 16:30

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık Bölümü 4. sınıf öğrencisi Betül Çılman, Orta Anadolu Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliğince (OMKO) düzenlenen 12. Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması’nda ‘Mikodam Altın Ödülü’nü almaya hak kazandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:30

Details

Huğlu MYO, savunma sanayiinde aktif rol alıyor

Selcuk University 11:32

Beyşehir ilçesine bağlı Huğlu Mahallesi, sadece Konya değil, Türkiye için de stratejik bir bölge. Çünkü silah sanayiinde 50 ülkeye 25 milyon dolarlık ihracata imza attı. Elde edilen bu başarıda Selçuk Üniversitesi Huğlu Meslek Yüksekokulunun payı da yadsınamaz. İmzalanan protokoller, hayata geçirilen projelerle hem öğrenciler kazanıyor, hem de iş dünyasına destek sağlanıyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:05

Details

Selçuk’ta İİBF Akademik Kurul Toplantısı gerçekleşti

Selcuk University 10:05

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) 2020-2021 eğitim-öğretim yılı akademik kurul toplantısında, “Üniversitemizin bilimsel ve uluslararası çalışmalarda biraz daha ön plana çıkmasını önemsiyoruz” dedi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:39

Details

Selçuk İletişim yine zirvede

Selcuk University 10:15

Bu yıl 31’inci kez düzenlenen “Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması”nda dereceye girenler açıklandı. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin hazırladığı projeler bu yıl da jürinin takdirini kazandı. Selçuk İletişim, en fazla birincilik ödülü kazanan fakülte oldu.

Details

Selçuk Üniversitesi ile Antalya SMMMO arasında iş birliği protokolü

Selcuk University 15:03

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) arasında, SÜ Sosyal Bilimler Enstitüsünde ‘Yönetim Organizasyon’, ‘Muhasebe ve Denetim’ ve ‘Uluslararası Ticaret’ tezsiz yüksek lisans programı açılmasına ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

Details

Rektör Prof. Dr. Aksoy: Selçuk Üniversitesi geleceğe ışık tutacak

Selcuk University 10:15

Selçuk Üniversitesi Radyo – Televizyon Yapım ve Yayıncılık Araştırma ve Uygulama Merkezinin (SERATEM) youtube kanalında yayınlanan "Zirai Söyleşiler" adlı programın bu haftaki konuğu, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy’du. Teknolojiye, bilimsel araştırmalara öncelik veren; dijitalleşmiş, uluslararası arenada kendini ispatlamış bir üniversite oluşturmak için gayret ettiklerini vurgulayan Prof. Dr. Aksoy, “Selçuk Üniversitesi, öğrencilerini geleceğe hazırlamak için bütün imkânlarını seferber etmekten çekinmedi, bundan sonra da çekinmeyecek.” dedi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:59

Details

SÜ’de ‘ödül ve cübbe giyme programı’ gerçekleştirildi

Selcuk University 14:13

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, SÜ Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen 2020-2021 eğitim-öğretim yılı ödül ve cübbe giyme programına katıldı. 2019 ile 2020 yılında profesör ve doçent unvanı alan öğretim üyelerine cübbelerinin giydirildiği programda, uluslararası ve ulusal yayınlar ile bildiri puanlarının temel alındığı hesaplamada en yüksek puana sahip öğretim elemanlarına plaket takdimi gerçekleştirildi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:00

Details

Millî Şairimiz ve İstiklâl Marşımızı konu alan sergi düzenlendi

Selcuk University 14:15

Millî Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un kaleme aldığı İstiklâl Marşı’nın kabulünün üzerinden 100 yıl geçti. Selçuk Üniversitesi, bu anlamlı gün dolayısıyla önemli bir etkinlik düzenledi. 40 eserden oluşan fotoğraf sergisi, bir hafta boyunca Alaeddin Keykubat Yerleşkesindeki Merkez Kütüphanesinde açık kalacak.

Details

SÜ ve ASKON, donanımlı teknik elemanların yetiştirilmesini hedefliyor

Selcuk University 12:05

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON), ‘Eğitim-Öğretim Bursu Protokolü’ kapsamında, SÜ Beyşehir Ali Akkanat İşletme Fakültesinin programlarına yeni eğitim-öğretim yılında, ilk 10 tercihi arasında kayıt yaptıran en yüksek puanlı ilk 10 öğrenciye burs imkânı sağlayacak.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:45

Details

Selçuk Üniversitesi, kanser tedavisi için çalışıyor

Selcuk University 10:47

Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Yılmaz tarafından hazırlanan ve Avrupa Birliği “COST” aksiyonu kapsamında TÜBİTAK’a sunulan “Meme Kanseri Araştırma Projesi” kabul edildi. Proje, ülkemizde de ciddi boyutlara ulaşan invazif lobüler meme kanserinin, hücreleri hangi yolla ölüme sürüklediğinin aydınlatılması noktasında önemli bir boşluğu dolduracak.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:52

Details

SÜ - Büyükşehir iş birliğinde kırsalda verimin artırılması hedefleniyor

Selcuk University 13:45

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Konya Büyükşehir Belediyesi, çiftçi ve besicilerin üretimini bilimsel anlamda geliştirmek amacıyla yapılan iş birliği protokolü kapsamında, TİGEM Gözlü İşletme Müdürlüğünden alınan 25 büyükbaş hayvanı, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Prof. Dr. Orhan Düzgüneş Araştırma ve Uygulama Tesisi bünyesine kazandırdı. Proje ile Konya’da hayvancılığın geliştirilmesi, çiftçi ve öğrencilere eğitimin verilmesi hedefleniyor.

Details

Selçuk Üniversitesinden çiftçiye destek

Selcuk University 10:44

Ülkeler için stratejik öneme sahip olan tarım sektörünün değeri, pandemi döneminde daha da iyi anlaşıldı. Üretimin sürdürülebilir olması adına pek çok bilimsel çalışmayı hayata geçiren Selçuk Üniversitesi, bu alanda önemli bir adım daha attı. Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’un desteğiyle Ziraat Fakültesi bünyesinde ‘Alo Ziraat Çiftçi Danışma Hattı’ kuruldu. Bu sayede hem çiftçiler doğru bilgiye kolaylıkla ulaşabilecek hem de havzadaki sorunların çözümünü kolaylaştıracak tarım hafızası oluşturulacak.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:40

Details

'Glokomda erken tanı görme kaybını engeller'

Selcuk University 09:27

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Banu Bozkurt, ‘Göz Tansiyonu’ olarak da bilinen ‘Glokom’ hastalığında erken tanının büyük önem taşıdığını belirterek, “Glokom her yaşta görülmekle beraber özellikle 40 yaş sonrası ve ailesinde glokom hikâyesi olanlarda daha fazladır. Erken tanı görme kaybını engeller.” dedi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:55

Details

Selçuk Üniversitesinden savunma sanayiine önemli katkı

Selcuk University 14:35

Selçuk Üniversitesi ile Mevlana Kalkınma Ajansı arasında iş birliği protokolü imzalandı. Huğlu Meslek Yüksekokulu tarafından hazırlanan ve iş birliğinin temelini oluşturan Savunma Sanayii Kalite Kontrol Elemanı Mesleki Eğitim Projesi ile savunma sanayiinde ihtiyaç duyulan nitelikli elemanların yetiştirilmesi ve ekonomiye katkı sunulması amaçlanıyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:45

Details

Selçuk Üniversitesinde hibrit eğitim başladı

Selcuk University 11:40

Selçuk Üniversitesinde hibrit eğitim modeline geçen ilk birim Tıp Fakültesi oldu. Titizlikle hazırlanan sınıflar yeniden öğrencilere açıldı. Sistem, gönüllülük esasına dayalı. Bu nedenle yoklama yapılmıyor. Yüz yüze eğitim imkânı sunulduğu gibi dileyenler dersleri online olarak da takip edebiliyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:12

Details

Prof. Dr. Aksoy: Üreten bir üniversite hedefliyoruz

Selcuk University 10:41

Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesinin 2020 – 2021 Bahar Dönemi Akademik Kurul Toplantısı, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi. Selçuk Üniversitesini daha iyi yerlere taşımak için gayret ettiklerini vurgulayan Prof. Dr. Aksoy, “Biz, gelecek tasavvur ediyoruz ve geleceğin kurgulanması noktasında eğitime büyük önem veriyoruz. Tüketen değil, üreten bir üniversite hedefliyoruz.” dedi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:15

Details

UNİKOP'ta yeni dönem

Selcuk University 16:03

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİKOP) Dönem Başkanlığı, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinden Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesine (NEVÜ) geçti. Nevşehir’de gerçekleştirilen devir teslim töreni ve UNİKOP 2021 Yılı 1. Olağan Üst Kurul Toplantısına, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy da katıldı.

Details

Selçuk Tıp'ın çocuk acil servisi artık daha renkli

Selcuk University 11:25

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi, çocuklardaki hastane korkusunun önüne geçmek ve pandemi döneminde bulaş riskini en aza indirmek için önemli bir adım attı. Kültürümüzü yansıtan görsellerle renkli bir görünüm kazanan çocuk acil servisindeki tedavi üniteleri, 1-2 kişilik bölümlere ayrıldı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:15

Details

Selçuk Üniversitesi ile Cumhuriyet Başsavcılığı arasında eğitim iş birliği

Selcuk University 19:40

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Konya Cumhuriyet Başsavcılığı arasında eğitime yönelik iki iş birliği protokolü imzalandı. Bu kapsamda, ‘Tezsiz Yüksek Lisans ve Eğitim İş Birliği’ ile ‘Yabancı Dil Öğretim Protokolü’ hayata geçirilecek.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:30

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:15

Details

Konya Teknokent, ihracatın artırılmasını hedefliyor

Selcuk University 14:14

Konya Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Mehmet Hamurcu, KOP Bölgesi’nde 8 il ile 13 üniversite ve Konya Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren 126’dan fazla firmaya hizmet verdiklerini belirterek, “Sanayideki asıl amaç; ihracata yönelik ürünlerin geliştirilmesidir. Teknolojinin yenilenmesi ve teknolojinin daha ileri noktalara taşınması konusunda öğretim elemanları ve sanayicilerle sürekli toplantı hâlindeyiz.” dedi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:20

Details

Selçuk TÖMER'de gönüllü kültür elçileri yetişiyor

Selcuk University 12:20

2013 yılında kurulan Selçuk Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde (TÖMER), bugüne kadar 100’e yakın ülkeden 2 bin 200 yabancı uyruklu öğrenci Türkçe öğrendi. Türkçeyi ve Türk kültürünü; teoriye ek olarak yaşatarak da öğreten Selçuk Üniversitesi TÖMER’deki öğrenciler, eğitimin sonunda rahatlıkla Türkçe konuşabiliyor ve iletişim kurabiliyor. Öğrenciler, ülkelerinde döndüklerinde ise inşa edilen gönül köprüsü sayesinde kültür elçisi görevini üstleniyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:20

Details

Selçuk Üniversitesi, AFAD ile iş birliği protokolü imzaladı

Selcuk University 12:55

Selçuk Üniversitesi ile Konya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü arasında obruk alanlarının tespitine yönelik iş birliği protokolü imzalandı. Obruklarla ilgili risk haritasının çıkarılmasını ve üretim deseninin belirlenmesini hedefleyen proje ile obrukların, bölgedeki sosyo-ekonomik yapıya etkisi de ortaya konulacak. Ziraat Fakültesinden 8 akademisyenin görev alacağı projenin sonunda, tarımsal yapının sürdürülebilirliğine yönelik bütüncül bir çözüm önerisi sunulacak.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:20

Details

Selçuk Üniversitesi önemli bir karara imza attı

Selcuk University 15:28

Bütün dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle uzaktan eğitime geçen Selçuk Üniversitesi, yapılan değerlendirmeler sonunda kısmi olarak yüz yüze eğitimi başlatıyor. Akademik birimler, uygun gördükleri takdirde hibrit eğitim modelini uygulayabilecek. Bu modelde sınavlar çevrimiçi yapılacak ve devam zorunluluğu olmayacak. Birimlerden gelen dönüşlere göre yüzde 17 civarında hibrit eğitim yapılması yönünde talep oldu. Bu durumda Selçuk Üniversitesi kampüsünde yüzde 10 civarında bir öğrenci hareketliliği olacağı tahmin ediliyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:35

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:20

Details

Selçuk Üniversitesi öncü olmaya devam ediyor

Selcuk University 19:12

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Anadolu Projesinin Tanıtım Toplantısına katıldı. Proje kapsamında Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biri olan Selçuk Üniversitesi, bilgi ve tecrübelerini Bitlis Eren Üniversitesi ve Ardahan Üniversitesi ile paylaşacak.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:58

Details

Selçuk Üniversitesi, Azerbaycan Tıp Üniversitesi ile iş birliğine hazırlanıyor

Selcuk University 20:20

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Azerbaycan Tıp Üniversitesi arasında, eğitime yönelik iş birliği protokolü imzalanmasına ilişkin çevrim içi toplantı gerçekleştirildi.

Details

Selçuk Üniversitesinde elektrikli araç yarışmalarına hazırlık toplantısı

Selcuk University 17:45

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, SÜ Elektromobil Takımı’nın ‘TÜBİTAK Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’ kapsamında gerçekleştirdiği çalışmalara yönelik sunum toplantısına katıldı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:15

Details

Selçuk Üniversitesine ambalaj tasarımında dünya birinciliği

Selcuk University 12:02

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencisi İlyas Simpil, WPO WorldStar Student 2020 Yarışmasında ‘Ojo’ isimli projesiyle birincilik ödülüne layık görüldü.

Details

Bosna Hersek Büyükelçisi, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy'u ziyaret etti

Selcuk University 18:44

Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçisi Adis Alagic ve Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Uslu, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy'u ziyaret etti.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:31

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Tıp’ta sağlık çalışanlarına ‘CoronaVac’ aşısı uygulanıyor

Selcuk University 11:14

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde sağlık çalışanlarına, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında kullanılan inaktive SARS-CoV-2- CoronaVac aşısının ilk dozu yapılmaya devam ediyor. Bu çerçevede, bir haftalık süre içerisinde 2 bin 180 sağlık çalışanı aşı oldu.

Details

Selçuk Üniversitesi Hayvan Hastanesinde koruma altına alındılar

Selcuk University 10:02

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi, Alaeddin Keykubat Yerleşkesinde güvenlik ekiplerince bulunan 6 yavru köpeği muayenelerini gerçekleştirerek koruma altına aldı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:02

Details

Türkiye'nin en büyük Hayvan Hastanesi Selçuk Üniversitesinde

Selcuk University 11:00

1982 yılından itibaren klinik hizmeti vermeye başlayan Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Küçük Hayvan Hastanesi, yapılan yatırımlarla Türkiye’nin en büyük hayvan hastanesi hâline geldi. 11 bin metrekarelik kapalı alana sahip olan yeni binada günlük 500, yıllık ise 20 bin hastanın tedavi edilmesi planlanıyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 11:15

Basında Üniversitemiz

Details

Kaplıca suları, ‘turfanda meyve’ için kullanılacak

Selcuk University 13:15

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Ilgın Belediyesi arasında tarımsal faaliyetlerin geliştirilmesine yönelik iş birliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında gerçekleştirilecek proje ile Konya’nın Ilgın ilçesinde yer alan termal su kaynağından yararlanılarak serada turfanda kayısı, kiraz, şeftali, erik gibi meyve türlerinin yetiştiriciliğinin yapılması amaçlanıyor. SÜ Ziraat Fakültesi öğretim elemanlarınca geliştirilen teknik, ‘dünyada kışı soğuk ve sıcak su kaynağı olan bölgeler içerisinde ilk kez’ uygulanacak.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:25

Details

Ülkemizi gururlandıran öğrenciler için fidan dikildi

Selcuk University 12:10

Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de düzenlenen 8. Avrupa Kulüpler Tekvando Şampiyonası’nda Selçuk Üniversitesini ve ülkemizi gururlandıran Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri Zeliha Ağrıs ve Rukiye Yıldırım, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’u ziyaret etti. Gençlere örnek olan ve umutları yeşerten öğrenciler adına fidan dikildiğini belirten Prof. Dr. Aksoy, başarılı sporculara teşekkür belgesi takdim etti.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:41

Basında Üniversitemiz

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 11:09

Basında Üniversitemiz

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 11:40

Basında Üniversitemiz

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:36

Basında Üniversitemiz

Details

23 haftalık ve 520 gram doğan ‘Nisa bebek’, Selçuk Tıp’ta yaşama tutundu

Selcuk University 10:12

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde 520 gram olarak dünyaya gelen ve doğumundan sonra 410 grama kadar düşen Dilber Nisa bebek, 142 günlük tedavinin ardından taburcu edildi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:46

Details

TAGEM’den Selçuk Üniversitesinin 2 projesine destek

Selcuk University 10:40

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM), Ar-Ge Destek Programı 16. Proje Çağrısı kapsamında, Selçuk Üniversitesi tarafından sunulan 2 projeyi destekleyecek.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 11:04

Basında Üniversitemiz

Details

Ziraat Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı gerçekleşti

Selcuk University 17:08

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Ziraat Fakültesi 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Kurul Toplantısı, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy başkanlığında gerçekleşti.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:31

Basında Üniversitemiz

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:52

Basında Üniversitemiz

Details

Konservatuvarda müzik ve sahne sanatlarında çevrimiçi eğitim

Selcuk University 13:36

Pandeminin eğitime engel olmadığını gösteren Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı, gerek müzik alanında ses ve enstrüman eğitimini gerekse sahne sanatları alanında tiyatro (oyunculuk) eğitimini çevrimiçi olarak yürütüyor.

Details

Selçuk Üniversitesinde Prof. Dr. Kürşad Turgut için anma töreni

Selcuk University 16:54

Selçuk Üniversitesinde (SÜ) iki dönem rektör yardımcılığı görevinde bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşad Turgut için Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi bahçesinde anma töreni gerçekleştirildi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:49

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesinden köy okullarına teknolojik destek

Selcuk University 16:30

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörlüğü, ihtiyaç fazlası bilgisayar, yazıcı, projeksiyon cihazı başta olmak üzere çok sayıda teknolojik cihazı, pandemi sürecinde eğitimin kesintisiz sürdürülebilmesi için Millî Eğitim Bakanlığına bağlı kurumların ve mahalle muhtarlarınca tespit edilen ihtiyaç sahibi öğrencilerin kullanımına sundu.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 11:02

Basında Üniversitemiz

Details

SÜ’de, öğrencilerin kariyer planlamalarını destekleyecek protokol

Selcuk University 15:39

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) arasında, öğrenci ve mezun bireylerin kariyer planlamalarına destek olmak amacıyla ‘İŞKUR Kampüs Hizmetlerinin Sunulmasına İlişkin İş Birliği Protokolü’ imzalandı

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:50

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesinden bilim dünyasına önemli katkı

Selcuk University 11:54

Bilimsel çalışmalarıyla pek çok konuda öncülük eden Selçuk Üniversitesi, bitkilerin tıp dünyası ve kozmetik sektörüne kazandırılmasında da önemli adımlar atıyor. Bu adımlardan birini de Eczacılık Fakültesi attı. Farmasötik Botanik ABD Başkanı Prof. Dr. Yavuz Bağcı’nın bilim dünyasına kazandırdığı 14 yeni bitki türü var. Tıbbi özellik taşıyan bitkiler, laboratuvar ortamında analiz edilerek, içeriğine göre kategorize ediliyor ve belli aşamalardan geçtikten sonra birçok alanda değerlendirilebiliyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:41

Basında Üniversitemiz

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:55

Basında Üniversitemiz

Details

Prof. Dr. Aksoy: “Hz. Mevlânâ bizlere ışık tutuyor”

Selcuk University 14:35

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy; Hz. Mevlânâ’nın 747. Vuslat Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Prof. Dr. Aksoy, Kur’an-ı Kerim ışığında insanı sevmeyi ve ona değer vermeyi öğütleyen, her dilden, dinden, renkten insanı kucaklayan, sevginin, barışın, kardeşliğin ve hoşgörünün sembolü olan Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî'nin, vefatının üzerinden 747 yıl geçmesine rağmen bütün insanlığa rehber olmaya devam ettiğini söyledi.

Details

Selçuk Üniversitesi Herbaryumu bilimsel çalışmalara katkı sunuyor

Selcuk University 12:24

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Herbaryumu, 4 bin 500’e yakın farklı bitki türünden oluşan koleksiyonuyla Türkiye’deki herbaryumlar arasında ilk 5’te yer alıyor. Yurt içi ve yurt dışından ziyaretçilerini ağırlayan herbaryum, eğitimin yanı sıra bilimsel çalışmalara da katkı sağlıyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 11:10

Basında Üniversitemiz

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:45

Basında Üniversitemiz

Details

Prof. Dr. Aksoy: Engelli dostu bir kampüs oluşturmayı hedefliyoruz

Selcuk University 14:50

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Birleşmiş Milletler tarafından engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek için ilan edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli öğrencilerle video bağlantısı aracılığıyla bir araya geldi. Göreve geldiği günden itibaren engellilere yönelik birçok projeye imza attıklarını belirten Prof. Dr. Aksoy, “Öğrencilerimizin ve personelimizin üniversite imkânlarından eşit şartlarda yararlanabilmesini amaçlıyoruz ve adımlarımızı bu çerçevede atıyoruz.” dedi.

Details

Selçuk Üniversitesinden çevreci adım

Selcuk University 11:10

Kamu kaynaklarının verimli kullanılması ve çevre temizliği konusunda attığı adımlarla örnek olan Selçuk Üniversitesi, yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi. Alaeddin Keykubat Kampüsünde değerlendirilmek üzere tahsis edilen 5 adet elektrik araç hizmete sunuldu. İlerleyen süreçte bu sayının artırılması hedefleniyor.

Details

GSF öğrencilerimizden, 16. Ambalaj Tasarımı Yarışması’nda önemli dereceler

Selcuk University 11:48

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencileri, Ambalaj Sanayicileri Derneğince düzenlenen ‘16. Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması’nda önemli derecelere imza attı.

Details

Astım ve KOAH hastaları için mobil tabanlı uyarı sistemi geliştirdi

Selcuk University 14:00

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı Lisans öğrencisi Mustafa Yurdakul, Prof. Dr. Şakir Taşdemir’in proje danışmanlığında, astım ve KOAH hastalarına yönelik mobil tabanlı uyarı sistemi geliştirdi

Details

Selçuk Üniversitesinde bir ilk

Selcuk University 09:40

11. CTO Essentials Kongresi’nde, 3 gün boyunca canlı yayınlarda dünyanın farklı ülkelerindeki 17 hastanın tam tıkalı kalp damarları açıldı. Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi Kardiyoloji Kliniğinde ise 6 zorlu hastanın tam tıkalı kalp damarları başarıyla açıldı.

Details

SÜ öğrencileri Türkiye’nin gururu oldu

Selcuk University 13:30

Türkiye Kadın Tekvando Millî Takımı, Avrupa Kulüpler Tekvando Şampiyonası’nda 2’si altın, 5 madalya kazandı. Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Zeliha Ağrıs ülkemize altın madalya kazandıran isimlerden biriydi. Rukiye Yıldırım da bronz madalyanın sahibi oldu.

Details

Selçuk Üniversitesinde ‘Sıfır Atık Yönetim Birimi’ kuruldu

Selcuk University 09:36

Selçuk Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı bünyesinde ‘Sıfır Atık Yönetim Birimi’ kuruldu. Birim ile atıkların minimum düzeye düşürülmesi ve geri dönüşümünün sağlanması hedefleniyor.

Details

Dünyadaki Tıbbi Bitkiler Selçuk Üniversitesinde Analiz Ediliyor

Selcuk University 13:40

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Fen Fakültesi Zooloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökhan Zengin ve ekibi, yaklaşık 40 ülkedeki bilim insanı tarafından oluşturulan ‘Fizyoloji/Biyokimya Laboratuvarı Uluslararası İş Birliği Ağı’ ile yurt dışından gelen tıbbi bitkilerin analizini gerçekleştiriyor.

Details

Selçuk Üniversitesi bilim insanlarını bir araya getirdi

Selcuk University 10:11

Selçuk Üniversitesi, bilim insanlarını bir araya getirmeye devam ediyor. 4. Uluslararası Mühendislik Teknolojileri Konferansı ICENTE’20, Selçuk Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor. Perşembe günü başlayan program, 21 Kasım’da sona erecek. Dijital ortamda yürütülen organizasyonun, bilim dünyasına önemli katkı sunacağını vurgulayan Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, “Bilim insanlarının ortak fikirler, ortak düşünceler üretecek olması ümit verici. Buna öncü olan Teknoloji Fakültesi bizler için gurur kaynağı.” dedi.

Details

Selçuk Üniversitesi, atıkları enerjiye dönüştürüyor

Selcuk University 13:25

Gelecek nesillerin enerji ihtiyacının karşılanması ve çevreye verilen zararın en aza indirilmesinde yenilenebilir enerji kaynakları hayati önem taşıyor. Bilimsel çalışmalarını insan ve doğa endeksli yürüten Selçuk Üniversitesi de bu alanda yeni bir proje geliştirdi. Teknoloji Fakültesinin hazırladığı proje ile hayvansal atıklar enerjiye dönüştürülüyor.

Details

‘Borlu’ ağız gargarasının olumlu etkileri saptandı

Selcuk University 14:49

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sema Hakkı, diş ve diş eti tedavisinde kullanılan ağız gargaralarına alternatif olarak geliştirdiği ‘bor’ içerikli ağız gargarasının olumlu etkilerinin tespit edildiğini bildirdi.

Details

Selçuk Üniversitesi, Türkmenistan Büyükelçisini ağırladı

Selcuk University 15:31

Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçisi Işankuli Amanlyev, Selçuk Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlhan Çiftci’yi ziyaret etti. Eğitim faaliyetleriyle ilgili fikir alışverişinde bulunulan ziyaretin ardından Büyükelçi Amanlyev, Türkmenistanlı öğrencilerle de bir araya geldi.

Details

Selçuk Üniversitesinden geleceğe nefes

Selcuk University 14:00

Tarım ve Orman Bakanlığının başlattığı "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" kampanyasına bir destek de Selçuk Üniversitesinden geldi. 11 Kasım Millî Ağaçlandırma Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, Alaeddin Keykubat Kampüsündeki Afrin Şehitleri Ormanlık Alanında 200 fidan toprakla buluşturuldu.

Details

SÜ’ye ‘Spor Amaçlı Yürüyüş ve Sağlıklı Yaşam Alanı’ inşa edilecek

Selcuk University 14:00

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Alaeddin Keykubat Yerleşkesinde, öğrenci ve personelin konforlu ve sağlıklı bir kampüs yaşamı gerçekleştirmesine katkı sunmak amacıyla ‘Spor Amaçlı Yürüyüş ve Sağlıklı Yaşam Alanı’ inşa edilecek.

Details

Selçuk Üniversitesi ve Konya Büyükşehir Belediyesinden tarıma önemli destek

Selcuk University 09:30

Hububat ambarı olarak bilinen ve tarımsal faaliyetlerde öncü olan Konya’nın gelişimine katkı sunacak bir proje daha hayata geçiyor. Selçuk Üniversitesi ile Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Uluslararası Tarımsal Eğitim Merkezi kurulacak. Selçuk Üniversitesinin akademik bilgisini sahadaki tecrübeyle birleştirecek protokol ile genç çiftçilerin eğitimi ve yeni ürünlerin üretilmesi noktasında çalışmalar yürütülecek.

Details

SÜ Tıp Fakültesinden hayatını kaybeden sağlık personeline vefa

Selcuk University 15:50

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi, hayatını kaybeden öğrencilerinin ve personelinin anısına 4 fidanı toprakla buluşturdu.

Details

Selçuk Üniversitesi umut oldu

Selcuk University 11:34

Selçuk Üniversitesi umut oldu

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:54

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesi ile Selçuklu Belediyesi arasında iş birliği protokolü

Selcuk University 10:10

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ve Selçuklu Belediyesi; kurumlar arasındaki iş birliğini güçlendirmek, kamusal alanlarda çalışmalar yürüterek ilçenin ve Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat Kampüsünün gelişimine katkı sunmak amacıyla iş birliği protokolü imzaladı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:42

Basında Üniversitemiz

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:04

Basında Üniversitemiz

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:02

Basında Üniversitemiz

Details

SÜ Kültür Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi faaliyetlerine başladı

Selcuk University 20:54

Selçuk Üniversitesi Kültür Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi artık Sonsuz Şükran Köyü’nde faaliyet gösterecek.

Details

Selçuk Üniversitesi öğrencileri için ‘Genç Ofis’ kurulacak

Selcuk University 16:50

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında, ‘Gençlik Ofisi Kültür, Sanat, Spor, Eğitim İş Birliği Protokolü’ imzalandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 13:02

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesinin ilk 'Stratejik Ortaklık Projesi' kabul edildi

Selcuk University 20:23

Erasmus+ Yükseköğretim Programı 2020 Yılı Ana Eylem 2- Stratejik Ortaklıklar Proje Başvuruları kapsamında Üniversitemizin koordinasyonunda uluslararası ortaklar ile birlikte hazırlanan ‘Supporting Universities in the Digital Transformation in Erasmus+ (SUDTE)’ isimli proje başvurusu desteklenmeye hak kazandı.

Details

YÖK Başkanı Yekta Saraç'ın katılımıyla "Online Senato Toplantısı" yapıldı

Selcuk University 22:44

Selçuk Üniversitesinin düzenlediği “Online Senato Toplantısı”, YÖK Başkanı Prof. Dr. M.A. Yekta SARAÇ’ın katılımlarıyla gerçekleşti.

Details

Selçuk Üniversitesi ile Aksaray SMMMO arasında iş birliği protokolü

Selcuk University 10:18

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Aksaray Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) arasında, SÜ Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Yönetim Organizasyon” ve “Muhasebe ve Denetim” tezsiz yüksek lisans programı açılmasına ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:14

Basında Üniversitemiz

Details

Rektör Aksoy: “Kendi kendine yetebilen bir üniversite hedefindeyiz”

Selcuk University 17:06

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Yenilenebilir ve Temiz Enerji Uygulama ve Araştırma Merkezi ile üniversite bünyesindeki Güneş Enerji Santralleri’nde (GES) incelemelerde bulundu. Prof. Dr. Aksoy, Selçuk Üniversitesinin kendi enerjisini öz kaynaklarıyla üretmesi konusunda girişimlerinin olacağını söyledi.

Details

Selçuk Üniversitesinden iş dünyasına yüksek lisans imkânı

Selcuk University 11:27

Hayata geçirdiği projelerle üniversite - sanayi iş birliğinin öncü kurumlarından biri haline gelen Selçuk Üniversitesi, Beyşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile “Tezsiz Yüksek Lisans ve Eğitim İş Birliği” protokolü imzaladı. Yerel dinamiklerin ufkunu genişletecek olan protokol ile Oda üyeleri, işletme programında yüksek lisans yapma imkânına sahip olacak.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:12

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Tıp’ta yeniden hayata tutundu

Selcuk University 13:56

Kalp kapakçığının çürümesiyle beynine pıhtı atması sonucu yürüme ve konuşma yetisini kaybeden, geçirdiği operasyon sonucu yaklaşık bir ay bitkisel hayatta kalan Hamiyet Yıldırım (71), yeni kalp kapakçığı ile felç riskini atlattı, tekrar yürüyüp konuşmaya başladı

Details

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Merve Mercan Parkı’nı takdirle karşılıyorum”

Selcuk University 11:57

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın teşrifleriyle Konya’da gerçekleşen açılış törenine katıldı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:39

Basında Üniversitemiz

Details

SÜ’den, Kovid-19’a yönelik küresel düzeydeki çalışmaya katkı

Selcuk University 09:38

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi, dünyanın birçok ülkesinin dâhil olduğu, bireyler arasındaki SARS-CoV-2 klinik farklılıklarının sebeplerini belirlemeye yönelik çalışmalara katıldı. Dünyanın farklı ülkelerinden bine yakın Kovid-19 hasta üzerinde yapılan 2 ayrı çalışmada ortaya çıkarılan veriler, salgının durdurulmasına yönelik yapılacak çalışmalara ışık tutacak.

Details

TÜBİTAK'tan Selçuk Üniversitesine Türkiye ikinciliği ödülü

Selcuk University 12:41

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca bu yıl 8’inci kez düzenlenen ‘TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları’nda Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi Eyyüp Sevim bölge yarışmaları aşamasında ‘Etkileşimli Geometrik Model Bloğu: Bant’ isimli projesiyle Konya bölgesinde ‘Eğitim’ kategorisinde birincilik ödülüne değer görüldü ve finalist olmaya hak kazandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:50

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesi, TEKNOFEST 2020'de 19 takımla yarıştı

Selcuk University 13:17

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2020'ye millî mücadelenin gazi şehri Gaziantep ev sahipliği yaptı. 5 bin finalistin yarıştığı festivalde Selçuk Üniversitesini 19 takım temsil etti.

Details

Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisinden önemli başarı

Selcuk University 14:10

Bu sene 100’üncü kuruluş yılı kutlanan aynı zamanda diş hekimliğinin en bilinen uluslararası derneği olan 'International Association for Dental Research-Continental European Division (IADR-CED)'ın 25 Eylül tarihinde online gerçekleştirdiği yıllık genel toplantısında, Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Ahmet Oğuz Erdoğdu önemli bir başarıya imza attı.

Details

Selçuk Üniversitesi TEKNOFEST 2020 finalinde 19 takımla yarışıyor

Selcuk University 20:32

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan TEKNOFEST 2020'de final heyecanı başladı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:27

Basında Üniversitemiz

Details

Merve Mercan’ın ismi parkta yaşatılacak

Selcuk University 12:09

Selçuk Üniversitesi (SÜ), hayatını kaybeden Tıp Fakültesi 6. sınıf intern öğrencisi Merve Mercan’ın ismini kampüs alanında inşa edeceği parkta yaşatacak.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:13

Basında Üniversitemiz

Details

Dünyada api-air (kovan havası) uygulamasında ilk bilimsel veriler, Selçuk - Düzce Üniversitesi iş birliğinden

Selcuk University 12:11

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ve Düzce Üniversitesi (DÜ) iş birliğinde astım, bronşit, KOAH ve amfizem gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan, ‘api-air’ olarak da ifade edilen arı kovanı havasının tedavi ve tamamlayıcı tedavi edici etkileri deney hayvanları üzerinde ilk kez araştırılarak bilimsel verileri saptandı. SÜ Veteriner Fakültesi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vahdettin Altunok, api-air uygulamasının deney hayvanları üzerinde gerçekleştirildiğini belirterek, son aşamasına gelinen çalışmaların sonuçlarına göre, elde edilen verilerin çeşitli akciğer hastalıklarına yeni şifa kaynağı olabileceğini bildirdi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:13

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesi aşı çalışmaları Dünya Sağlık Örgütü listesinde

Selcuk University 09:56

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi SARS-COV-2 mRNA aşı çalışmaları Dünya Sağlık Örgütü izlem listesine alındı. Ülkemizdeki ilk mRNA özelliğini taşıyan aşı projesi, dünyada Kovid-19’a karşı geliştirilen sınırla sayıdaki mRNA aşı projeleri arasında yer alıyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:20

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesinde eğitime yönelik iş birliği protokolü

Selcuk University 15:15

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası arasında, “İşletme” ve “Yönetim Organizasyon” tezsiz yüksek lisans programı açılmasına yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 10:54

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesi ile Parlamenter Danışmanları Derneğinden İş Birliği

Selcuk University 13:28

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Parlamenter Danışmanları Derneği arasında, SÜ Sosyal Bilimler Enstitüsünde “uluslararası ilişkiler” ve “siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler” tezsiz yüksek lisans programı açılmasına ilişkin iş birliği protokolü imzalandı. Yeterli başvuru sayısı sağlanması halinde açılacak programlarda, derneğe kayıtlı üye ve üyelerin birinci derece akrabaları ile dernekçe uygun görülecek kişiler eğitim görebilecek.

Details

Selçuk Üniversitesinden, Binicilikte Çifte Birincilik Başarısı

Selcuk University 13:26

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Veteriner Fakültesi Binicilik Kulübü Sporcusu Kemal Şeveşeli, Başkent Binicilik Kulübü tarafından düzenlenen 15 Temmuz Şehitler Kupası’nda birincilik ödülü aldı. “Demet Casinitto” atıyla yarışlara katılan Şeveşeli, Ankara Atlı Spor Kulübünce düzenlenen diğer bir yarışta da birincilik ödülünün sahibi olmayı başardı.

Details

Selçuk Üniversitesinden Konya İl Sağlık Müdürlüğüne 20 adet solunum cihazı desteği

Selcuk University 09:41

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından Covid-19 ile mücadele kapsamında, Sağlık Bakanlığı Konya İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki hastanelerimize 20 adet solunum cihazı desteği sağlandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:30

Basında Üniversitemiz

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:34

Basında Üniversitemiz

Details

Ülkemiz Zeytinyağları Aşı Üretiminde Kullanılabilir Kalitede

Selcuk University 11:43

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Fen Fakültesi Biyokimya Bölümü Öğretim Elemanı Dr. İsmail Tarhan, metot geliştirme çalışmaları kapsamında, natürel sızma zeytinyağlarında çokça bulunan “skualen” maddesinin bağışıklığı güçlendirdiğini, covid-19 ile mücadelede tüketilebileceğine yönelik tespitte bulunduklarını belirterek, “Aşıların en temel bileşeni; zeytinyağında da bulunan ‘skualen’ hammaddesidir. Skualen bir hidrokarbon türevi olup, aşılarda bağışıklık artırıcı olarak kullanılmakta ve literatürdeki birçok çalışmada antikanser ajanı olarak yer almaktadır. Bununla ilgili ülkemiz zeytinyağlarının yüksek skualen oranlarına sahip olduğunu tespit ettik. Yapılacak aşı geliştirme çalışmalarında da ülkemiz zeytinyağlarının kalite bakımından alternatif bir skualen kaynağı olma potansiyelinin yüksek olduğunu belirtebiliriz.” dedi.

Details

SÜ Spor Bilimleri Fakültesine rekor başvuru

Selcuk University 14:02

2020-2021 Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi özel yetenek giriş sınavına 6 bin 301 adayla rekor başvuru gerçekleşti. Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, sınava giren öğrencilerle bir araya gelerek başarılar diledi.

Details

Selçuk Üniversitesi ile Meram Belediyesi Arasında İş Birliği Protokolü

Selcuk University 10:00

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ve Meram Belediyesi arasında kurumlar arasındaki iş birliğini güçlendirmek ve çeşitli alanlarda ortak projeler geliştirmek amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Details

SÜ Fen Fakültesi tüm bölümleriyle akredite edildi

Selcuk University 12:01

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Fen Fakültesi bünyesindeki İstatistik, Biyoloji, Matematik, Fizik ve Kimya Bölüm Başkanlıklarına; Fen, Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneğince (FEDEK) verilen “Akreditasyon Belgesi”, törenle takdim edildi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 09:12

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesi 45'inci yıl mezunlarını verdi

Selcuk University 14:11

Selçuk Üniversitesinde 2019 – 2020 eğitim-öğretim yılının mezuniyet heyecanı vardı. Bu yılki tören, koronavirüs (COVİD-19) salgınından dolayı öncekilerden oldukça farklıydı. Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapılan programa, mezun öğrencileri temsilen fakülte ve yüksekokul birincileri katıldı.

Details

Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy'un "Kurban Bayramı" Mesajı

Selcuk University 10:13

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy; İslam dünyası için birlik ve beraberlik, âlemlerin Rabbine olan teslimiyet ve paylaşmak anlamına gelen Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Details

Selçuk Üniversitesi, bilimsel tecrübesini sanayi ile buluşturuyor

Selcuk University 12:25

Üniversite – sanayi iş birliğinin, ekonomik kalkınmanın öncelikli şartlarından biri olduğuna inanan ve bu düşüncesini somut adımlarla hayata geçiren Selçuk Üniversitesi, önemli bir projeye daha imza attı. TÜBİTAK'ın hazırladığı “Sanayi Doktora Programı” çerçevesinde Bürotime ile imzalanan protokol ile doktora öğrencileri, hem bilimsel çalışmalarını sahaya yansıtma imkânı bulacak hem de teknolojiyi deneyimleme şansı elde edecek.

Details

Selçuk Üniversitesi ve Karatay Belediyesi arasında örnek iş birliği

Selcuk University 14:53

Selçuk Üniversitesi ve Karatay Belediyesi arasında kurumlar arasındaki ilişkileri güçlendirmek ve farklı alanlarda ortak projeler geliştirmek amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:54

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesi'ne "Covid-19 Hizmet Belgesi" verildi

Selcuk University 19:48

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından, Selçuk Üniversitesi’ne “Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi” verildi.

Details

Rektör Aksoy'un 15 Temmuz mesajı

Selcuk University 12:13

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:24

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk Üniversitesi'nden yerli tohumda dev adım

Selcuk University 09:54

Selçuk Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü iş birliğiyle yerel, modern, farklı buğday türleri, yabani türler ile integenerik ve interspefik buğday melezlerini içeren 27 farklı genotipinde verimli, kaliteli ve sağlıklı beslenme yönüyle değerli yerli tohum üretiliyor.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:40

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk ve KOP'tan yerli ve milli tohum için iş birliği

Selcuk University 09:31

Selçuk Üniversitesi ile Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı arasında KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (KOP TEYAP) kapsamında bir dizi protokol imzalandı.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:00

Basında Üniversitemiz

Details

Rektör Aksoy, mazbatasını aldı

Selcuk University 09:05

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Metin Aksoy'a rektörlük mazbatası Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç tarafından verildi.

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:18

Basında Üniversitemiz

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:11

Basında Üniversitemiz

Details

Basında Üniversitemiz

Selcuk University 08:13

Basında Üniversitemiz

Details

Selçuk'ta Devir Teslim Töreni

Selcuk University 15:29

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, görevini yeni Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy'a devretti.

Details