Misyonumuz; proje geliştirme, koordinasyon ve danışmanlık, eğitim ve bilimsel toplantılar, proje takibi, proje duyuru ve tanıtım faaliyetleri alanında ve başta üniversiteler olmak üzere ilgili kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve özel kuruluşlar ile işbirliği içinde ulusal ve uluslararası düzeyde faaliyetlerin yürütülmesidir.
Vizyonumuz; merkezimizin misyonu doğrultusunda geçmiş, bugün ve geleceği içine alarak hedeflere en kısa ve en etkin biçimde faaliyetlerde bulunmaktır.